Ciepłownictwo » Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Lublinie Wrotków oraz Politechnika Lubelska podpisały porozumienie o współpracy

Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Lublinie Wrotków oraz Politechnika Lubelska podpisały porozumienie o współpracy

27 maj 2022 Możliwość komentowania Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Lublinie Wrotków oraz Politechnika Lubelska podpisały porozumienie o współpracy została wyłączona Share 'Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Lublinie Wrotków oraz Politechnika Lubelska podpisały porozumienie o współpracy' on Facebook Share 'Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Lublinie Wrotków oraz Politechnika Lubelska podpisały porozumienie o współpracy' on Email Share 'Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Lublinie Wrotków oraz Politechnika Lubelska podpisały porozumienie o współpracy' on Print Friendly

Elektrociepłownia i uczelnia będą współpracować przy realizacji projektu pn. „Technika akademickie jako departamenty promocji nauki w otoczeniu społeczno-biznesowym”.

Porozumienie podpisali 27 maja 2022 r. Dyrektor PGE Energia Ciepła w Lublinie Wrotków Paweł Okapa i Rektor Politechniki Lubelskiej prof. dr hab. inż. Zbigniew Pater. Przesłankami do nawiązania współpracy były popularyzacja nauki poprzez utworzenie sieci klas o specjalistycznych profilach, takich jak inżynieria mechaniczna, elektronika i elektrotechnika oraz budownictwo i architektura a także dostosowanie programu nauczania do potrzeb lokalnego rynku pracy.

– Zależy nam na wspieraniu edukacji młodych ludzi, którzy swoją przyszłość wiążą z branżą energetyczną. Chcemy zapewnić im możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu procesu produkcji ciepła i energii elektrycznej oraz zapoznania się z działaniami prowadzonymi w ramach transformacji sektora wytwarzania – podkreśla Paweł Okapa, Dyrektor Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Lublinie Wrotków. – Przed nami intensywny czas inwestycji w nowe technologie i infrastrukturę. W ub. r. podpisaliśmy umowę na budowę kotłowni rezerwowo-szczytowej. Do końca 2023 r. planujemy wycofanie z eksploatacji kotłów węglowych, które zostaną zastąpione przez kotły gazowo-olejowe.

Współpraca stron ma obejmować m. in. umożliwienie najzdolniejszym uczniom odbywanie praktyk na terenie elektrociepłowni, realizację zajęć dla wychowanków szkół średnich czy wspieranie przedsięwzięć służących propagowaniu inicjatyw podejmowanych przez przedsiębiorstwo. Pracownicy elektrociepłowni będą prowadzili prezentacje w ramach seminariów organizowanych przez uczelnię.

− Najwięcej korzyści ze współpracy czerpać będzie młodzież szkolna. Dla uczniów to niepowtarzalna okazja do pogłębienia wiedzy o doświadczenia akademickie i przemysłowe. W praktyce oznacza to, że wezmą oni udział w wybranych zajęciach oraz inicjatywach uczelnianych – mówi prof. Zbigniew Pater, Rektor Politechniki Lubelskiej. I dodaje: Rozbudzanie aspiracji i zainteresowań młodzieży studiami technicznymi jest jednym z głównych celów Uczelni. Liczymy, że ci zdolni uczniowie będą kiedyś naszymi studentami.

Porozumienie zostało podpisane na czas określony do końca realizacji projektu, tj. do 31.11.2023 r.

Źródło: PGE Energia Ciepła SA

Wpis został opublikowany 27 maj 2022 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć