Sport w energetyce » Gwiazdy siatkówki wracają na Dolny Śląsk. Oto uczestnicy TAURON Giganci Siatkówki

Gwiazdy siatkówki wracają na Dolny Śląsk. Oto uczestnicy TAURON Giganci Siatkówki

10 maj 2022 Brak komentarzy Share 'Gwiazdy siatkówki wracają na Dolny Śląsk. Oto uczestnicy TAURON Giganci Siatkówki' on Facebook Share 'Gwiazdy siatkówki wracają na Dolny Śląsk. Oto uczestnicy TAURON Giganci Siatkówki' on Email Share 'Gwiazdy siatkówki wracają na Dolny Śląsk. Oto uczestnicy TAURON Giganci Siatkówki' on Print Friendly

TAURON wspiera rozwój polskiego sportu – po raz czwarty będzie partnerem wydarzenia Giganci Siatkówki. Charytatywny turniej odbędzie się w Twardogórze (woj. dolnośląskie). W turnieju pań w Twardogórze zobaczymy Chemika Police oraz DevelopRes Rzeszów, czyli dwie nasze najlepsze drużyny w tym sezonie. W męskich rozgrywkach pojawią się PGE Skra Bełchatów oraz Jastrzębski Węgiel.

– TAURON od wielu lat wspiera rozwój polskiej siatkówki. To sport wielowymiarowy, a przede wszystkim rodzinny. Dzięki temu trafiamy z naszą ofertą do szerokiego grona odbiorców. Mam nadzieję, że nasze wieloletnie wsparcie pomaga w rozwoju tej dyscypliny. Siatkówka na najwyższym poziomie to sportowe emocje, ale także zachęta do dbałości o zdrowie – wyjaśnia Paweł Szczeszek, Prezes TAURON Polska Energia.

– Nie ulega wątpliwości, że gdyby nie TAURON, nie bylibyśmy w tym miejscu. Dzięki takiemu partnerowi możemy się rozwijać i realizować kolejne cele. Jesteśmy mu wdzięczni, że w trakcie trzech ostatnich edycji był partnerem tytularnym Gigantów Siatkówki. Co ważne – TAURON nie zostawił nas nawet w pandemii, kiedy wiele firm cięło wydatki na sponsoring sportu. Bardzo to doceniamy – mówi Wojciech Rozdolski, pomysłodawca i organizator turnieju.

Owocna współpraca Gigantów Siatkówki i firmy TAURON zaczęła się w 2019 r. Wówczas turniej rozgrywany był w Kępnie. Polsko-włoskie starcie wygrał wtedy Jastrzębski Węgiel. To jednak nie wszystko. W kępińskiej hali rozegrano także Mecz Gwiazd. Po jednej stronie siatki stanęła reprezentacja Grupy TAURON – po drugiej drużyna gwiazd składająca się z takich zawodników, jak Gardini, Pliński, Nowak czy Markiewicz. W 2021 r. turniej wrócił na Dolny Śląsk, zawitał do Jelcza-Laskowic. Tym razem kibice oglądali pojedynek Gwiazd Siatkówki Dolnego Śląska z zespołem TAURON.

TAURON pomaga

Współpraca Gigantów Siatkówki i firmy TAURON nie dotyczy tylko seniorskiego turnieju. Od kilku lat – przy okazji głównej imprezy – rozgrywany jest także cykl Młodzi Giganci Siatkówki, który ma promować tę dyscyplinę wśród dzieci. W 2021 r. TAURON był również jego sponsorem tytularnym i fundował upominki najlepszym, młodym siatkarkom.

TAURON to nie tylko Giganci Siatkówki. Firma bowiem od lat wspiera sport w Polsce. Jest sponsorem Ligi Siatkówki Kobiet (TAURON Ligi), I ligi mężczyzn (TAURON 1. Liga Mężczyzn), wspiera także PlusLigę i Superpuchary Polski kobiet i mężczyzn. W tym roku turniej po raz pierwszy będzie miał też żeńską edycję, a wszystkie mecze pokaże TVP Sport, która została na najbliższe cztery lata nowym partnerem medialnym zawodów.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Wpis został opublikowany 10 maj 2022 w następujących kategoriach: Sport w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Możesz zostawić komentarz lub użyć trackbacka.

Zostaw komentarz

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć