Sport w energetyce

Gwiazdy siatkówki wracają na Dolny Śląsk. Oto uczestnicy TAURON Giganci Siatkówki

TAURON wspiera rozwój polskiego sportu – po raz czwarty będzie partnerem wydarzenia Giganci Siatkówki. Charytatywny turniej odbędzie się w Twardogórze (woj. dolnośląskie). W turnieju pań w Twardogórze zobaczymy Chemika Police oraz DevelopRes Rzeszów, czyli dwie nasze najlepsze drużyny w tym sezonie. W męskich rozgrywkach pojawią się PGE Skra Bełchatów oraz Jastrzębski Węgiel.

– TAURON od wielu lat wspiera rozwój polskiej siatkówki. To sport wielowymiarowy, a przede wszystkim rodzinny. Dzięki temu trafiamy z naszą ofertą do szerokiego grona odbiorców. Mam nadzieję, że nasze wieloletnie wsparcie pomaga w rozwoju tej dyscypliny. Siatkówka na najwyższym poziomie to sportowe emocje, ale także zachęta do dbałości o zdrowie – wyjaśnia Paweł Szczeszek, Prezes TAURON Polska Energia.

– Nie ulega wątpliwości, że gdyby nie TAURON, nie bylibyśmy w tym miejscu. Dzięki takiemu partnerowi możemy się rozwijać i realizować kolejne cele. Jesteśmy mu wdzięczni, że w trakcie trzech ostatnich edycji był partnerem tytularnym Gigantów Siatkówki. Co ważne – TAURON nie zostawił nas nawet w pandemii, kiedy wiele firm cięło wydatki na sponsoring sportu. Bardzo to doceniamy – mówi Wojciech Rozdolski, pomysłodawca i organizator turnieju.

Owocna współpraca Gigantów Siatkówki i firmy TAURON zaczęła się w 2019 r. Wówczas turniej rozgrywany był w Kępnie. Polsko-włoskie starcie wygrał wtedy Jastrzębski Węgiel. To jednak nie wszystko. W kępińskiej hali rozegrano także Mecz Gwiazd. Po jednej stronie siatki stanęła reprezentacja Grupy TAURON – po drugiej drużyna gwiazd składająca się z takich zawodników, jak Gardini, Pliński, Nowak czy Markiewicz. W 2021 r. turniej wrócił na Dolny Śląsk, zawitał do Jelcza-Laskowic. Tym razem kibice oglądali pojedynek Gwiazd Siatkówki Dolnego Śląska z zespołem TAURON.

TAURON pomaga

Współpraca Gigantów Siatkówki i firmy TAURON nie dotyczy tylko seniorskiego turnieju. Od kilku lat – przy okazji głównej imprezy – rozgrywany jest także cykl Młodzi Giganci Siatkówki, który ma promować tę dyscyplinę wśród dzieci. W 2021 r. TAURON był również jego sponsorem tytularnym i fundował upominki najlepszym, młodym siatkarkom.

TAURON to nie tylko Giganci Siatkówki. Firma bowiem od lat wspiera sport w Polsce. Jest sponsorem Ligi Siatkówki Kobiet (TAURON Ligi), I ligi mężczyzn (TAURON 1. Liga Mężczyzn), wspiera także PlusLigę i Superpuchary Polski kobiet i mężczyzn. W tym roku turniej po raz pierwszy będzie miał też żeńską edycję, a wszystkie mecze pokaże TVP Sport, która została na najbliższe cztery lata nowym partnerem medialnym zawodów.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Działy

Reklama