Sport w energetyce

PGE GiEK wspiera lokalne inicjatywy sportowe

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, spółka z Grupy PGE, aktywnie wspiera inicjatywy lokalne popularyzujące sport wśród mieszkańców w regionach, w których prowadzi swoją działalność biznesową. Tylko w 2021 r. na ten cel przeznaczyła blisko
2,8 mln zł.
 

PGE GiEK równolegle ze swoją działalnością podstawową, jaką jest wydobycie węgla brunatnego oraz produkcja energii elektrycznej i ciepła angażuje się w życie lokalnej społeczności w wielu obszarach. Między innymi stwarza możliwości rozwijania pasji i sportowych talentów wśród mieszkańców regionów, gdzie zlokalizowane są jej oddziały. Beneficjentami różnych form wsparcia są w głównej mierze najmłodsi mieszkańcy. Część wydarzeń sportowych, organizowanych w partnerstwie ze spółką, z uwagi na ich cykliczność, na stałe wpisała się w kalendarz lokalnych imprez, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem sportowców i kibiców.

– PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna to dobry sąsiad, który wspiera lokalne społeczności, organizacje społeczne czy instytucje zarówno w obszarze nauki, kultury, jak sportu. W ten sposób umożliwiamy mieszkańcom, w tym dzieciom i młodzieży, rozwijanie swoich pasji i sportowych talentów – mówi Andrzej Legeżyński, Prezes Zarządu PGE GiEK. Inwestowanie w rozwój fizyczny społeczeństwa, to z pewnością dobrze ulokowany kapitał – dodaje prezes PGE GiEK. 

W ubiegłym roku PGE GiEK wsparła kilkadziesiąt projektów sportowych. W ramach umów sponsoringowych pomoc finansową otrzymały kluby sportowe, w tym m. in. GKS Bełchatów, ROW Rybnik, Gwardia Opole czy MKS Granica w Bogatyni.

Wśród przedsięwzięć, którym towarzyszyło logo PGE GiEK można wyróżnić takie wydarzenia jak 32. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków, Bełchatowska Piętnastka, Zawody na Skateparku „Skate – nie hejt” w Bogatyni oraz 46. Rajd Parasolowy w Gryfinie. W ubiegłym roku spółka była także sponsorem zawodów sportowych organizowanych dla podopiecznych Olimpiad Specjalnych w Rybniku, a także Otwartych Mistrzostw Polski w Pływaniu Osób z Niepełnosprawnościami.

Źródło: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA

Działy

Reklama