Sport w energetyce » PGE GiEK wspiera lokalne inicjatywy sportowe

PGE GiEK wspiera lokalne inicjatywy sportowe

31 sty 2022 Możliwość komentowania PGE GiEK wspiera lokalne inicjatywy sportowe została wyłączona Share 'PGE GiEK wspiera lokalne inicjatywy sportowe' on Facebook Share 'PGE GiEK wspiera lokalne inicjatywy sportowe' on Email Share 'PGE GiEK wspiera lokalne inicjatywy sportowe' on Print Friendly

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, spółka z Grupy PGE, aktywnie wspiera inicjatywy lokalne popularyzujące sport wśród mieszkańców w regionach, w których prowadzi swoją działalność biznesową. Tylko w 2021 r. na ten cel przeznaczyła blisko
2,8 mln zł.
 

PGE GiEK równolegle ze swoją działalnością podstawową, jaką jest wydobycie węgla brunatnego oraz produkcja energii elektrycznej i ciepła angażuje się w życie lokalnej społeczności w wielu obszarach. Między innymi stwarza możliwości rozwijania pasji i sportowych talentów wśród mieszkańców regionów, gdzie zlokalizowane są jej oddziały. Beneficjentami różnych form wsparcia są w głównej mierze najmłodsi mieszkańcy. Część wydarzeń sportowych, organizowanych w partnerstwie ze spółką, z uwagi na ich cykliczność, na stałe wpisała się w kalendarz lokalnych imprez, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem sportowców i kibiców.

– PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna to dobry sąsiad, który wspiera lokalne społeczności, organizacje społeczne czy instytucje zarówno w obszarze nauki, kultury, jak sportu. W ten sposób umożliwiamy mieszkańcom, w tym dzieciom i młodzieży, rozwijanie swoich pasji i sportowych talentów – mówi Andrzej Legeżyński, Prezes Zarządu PGE GiEK. Inwestowanie w rozwój fizyczny społeczeństwa, to z pewnością dobrze ulokowany kapitał – dodaje prezes PGE GiEK. 

W ubiegłym roku PGE GiEK wsparła kilkadziesiąt projektów sportowych. W ramach umów sponsoringowych pomoc finansową otrzymały kluby sportowe, w tym m. in. GKS Bełchatów, ROW Rybnik, Gwardia Opole czy MKS Granica w Bogatyni.

Wśród przedsięwzięć, którym towarzyszyło logo PGE GiEK można wyróżnić takie wydarzenia jak 32. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków, Bełchatowska Piętnastka, Zawody na Skateparku „Skate – nie hejt” w Bogatyni oraz 46. Rajd Parasolowy w Gryfinie. W ubiegłym roku spółka była także sponsorem zawodów sportowych organizowanych dla podopiecznych Olimpiad Specjalnych w Rybniku, a także Otwartych Mistrzostw Polski w Pływaniu Osób z Niepełnosprawnościami.

Źródło: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA

Wpis został opublikowany 31 sty 2022 w następujących kategoriach: Sport w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć