Paliwa dla energetyki

Koreańska spółka KHNP złożyła polskiemu rządowi ofertę na budowę elektrowni jądrowych w Polsce

Przedstawiciele Koreańskiej spółki Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP) złożyli dzisiaj ofertę techniczną i cenową na budowę elektrowni jądrowych w Polsce.

Oferta została przedstawiona podczas spotkania przedstawicieli spółki z Wiceministrem Klimatu i Środowiska Adamem Guibourgé-Czetwertyńskim. W spotkaniu wziął także udział Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotr Naimski.

Oferta przewiduje budowę sześciu reaktorów APR1400 o łącznej mocy 8,4 GW, z których pierwszy mógłby zacząć działać zgodnie z harmonogramem przyjętym w Programie polskiej energetyki jądrowej, tj. w 2033 r.

Podczas spotkania przedstawiciele KHNP podkreślili, że technologia APR1400 spełnia najwyższe standardy określone przez instytucje takie jak European Utility Requirements Organization (EUR) i US Nuclear Regulatory Commission (NRC).

Zainteresowanie udziałem w Programie polskiej energetyki jądrowej wyraziło trzech dostawców technologii: Westinghouse z USA, EDF z Francji i KHNP z Korei Południowej.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

 

Działy

Reklama