Ochrona środowiska

Powstała Rada ds. Czystego Powietrza

Rozpoczęła działalność Rada ds. Czystego Powietrza Konfederacji Lewiatan. Jej zadaniem będzie wzmocnienie głosu biznesu we wszystkich przedsięwzięciach, które mają wpływ na jakość powietrza.

– Chcemy pomagać firmom w ich działaniach na rzecz czystego powietrza i mieć wpływ na decyzje podejmowane przez administrację publiczną. Chcemy zaproponować przedsiębiorcom gotowe rozwiązania, które pomogą im zadbać o jakość powietrza  – powiedział Maciej Witucki, Prezydent Konfederacji Lewiatan.

Agata De Ru, Portfolio Manager, Fundusz Czystego Powietrza (Clean Air Fund) stwierdziła, że jakość powietrza w Polsce wyróżnia się negatywnie na tle innych krajów Europy. – Dlatego rozpoczynamy współpracę z biznesem, której celem jest poprawa jakości powietrza. Na przykład, powołaliśmy stowarzyszenie 10 globalnych firm, które zobowiązały się do ograniczenia zanieczyszczenia powietrza w ramach prowadzonej przez siebie działalności – dodała.

– Wbrew powszechnej opinii jakość powietrza w Polsce nie jest najgorsza w Europie i od kilku lat się systematycznie poprawia, chociaż nie w takim tempie jak byśmy chcieli. Zmniejsza się też w kraju liczba stref, w których odnotowujemy przekroczenia poziomu zanieczyszczenia powietrza. Dla nas komfort życia i jakość zdrowia związane ze stanem powietrza są absolutnym priorytetem. Jako administracja  podejmujemy działania strategiczne, legislacyjne i finansowe, których celem jest ograniczenie zanieczyszczenia powietrza  – powiedziała Agnieszka Sosnowska, Dyrektorka Departamentu Ochrony Powietrza i Polityki Miejskiej, Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Rada ds. Czystego Powietrza stawia sobie dwa główne cele: zwiększenie oddziaływania  biznesu na działalność sektora publicznego oraz wpływanie na decyzje przedsiębiorców. To już czwarta tego typu inicjatywa Konfederacji Lewiatan w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, obok powołanych wcześniej rad: odnawialnych źródeł energii, gospodarki o obiegu zamkniętym oraz zielonej transformacji.

Źródło: Konfederacja Lewiatan

Działy

Reklama