Ciepłownictwo » PGE Toruń sprzedała wszystkie udziały spółki TOREC

PGE Toruń sprzedała wszystkie udziały spółki TOREC

21 kw. 2022 Możliwość komentowania PGE Toruń sprzedała wszystkie udziały spółki TOREC została wyłączona Share 'PGE Toruń sprzedała wszystkie udziały spółki TOREC' on Facebook Share 'PGE Toruń sprzedała wszystkie udziały spółki TOREC' on Email Share 'PGE Toruń sprzedała wszystkie udziały spółki TOREC' on Print Friendly

20 kwietnia br. PGE Toruń, spółka należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, zbyła wszystkie udziały spółki TOREC. Decyzja PGE Toruń o zbyciu udziałów wynika ze strategii transformacji całej Grupy PGE związanej z odchodzeniem od paliw stałych na rzecz paliw nisko i zeroemisyjny.

PGE Toruń S.A. od ponad 25 lat był większościowym udziałowcem spółki TOREC sp. z o.o., która powstała w 1995 r. w wyniku wydzielania ówczesnego obszaru nawęglania elektrociepłowni. Do momentu kiedy w Toruniu produkcja ciepła opierała się na paliwie węglowym, spółka TOREC obsługiwała toruńską elektrociepłownię w zakresie dostaw węgla, jego składowania i obsługi procesu nawęglania.

Po transformacji ciepłowniczej w marcu 2017 r., czyli zmianie technologii produkcji ciepła z węglowej na gazową i powstaniu nowej elektrociepłowni – TOREC przestał pełnić funkcję dostawcy paliwa do elektrociepłowni i związanej z nim obsługi.

– Decyzja o zbyciu przez PGE Toruń udziałów w firmie TOREC wynika z faktu, że profil działalności tej spółki, koncentrujący się na obszarze handlu węglem, nie jest spójny z nową strategią Grupy PGE związaną z dążeniem do ograniczenie paliw kopalnych na rzecz paliw nisko i zeroemisyjnych. Jesteśmy w trakcie zielonej transformacji realizując szereg inwestycji w miastach, w których nasza spółka ma swoje elektrociepłownie. Realizowane inwestycje wpłyną pozytywnie na środowisko naturalne i jakość powietrza w miastach – mówi Przemysław Kołodziejak, Prezes Zarządu PGE Energia Ciepła.

Po zbyciu udziałów spółki TOREC przez PGE Toruń, udziałowcami pozostaną wyłącznie pracownicy i byli pracownicy spółki TOREC a spółka będzie kontynuowała działalność na terenie kraju.

Źródło: PGE Energia Ciepła SA

Wpis został opublikowany 21 kw. 2022 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć