Ciepłownictwo » Ciepło przez cały rok od PGE Energia Ciepła

Ciepło przez cały rok od PGE Energia Ciepła

20 kw. 2022 Możliwość komentowania Ciepło przez cały rok od PGE Energia Ciepła została wyłączona Share 'Ciepło przez cały rok od PGE Energia Ciepła' on Facebook Share 'Ciepło przez cały rok od PGE Energia Ciepła' on Email Share 'Ciepło przez cały rok od PGE Energia Ciepła' on Print Friendly

PGE Energia Ciepła –  należąca do Grupy Kapitałowej PGE –  zapewnia ciepło w domach 2 mln odbiorców w 14 miastach w Polsce. Spółka dba o komfort cieplny odbiorców, zapewniając ciepło nawet wiosną i latem. W kampanii medialnej, trwającej od 20 do 27 kwietnia, pod hasłem Ciesz się ciepłem przez cały rok”  spółka zachęca mieszkańców polskich miast do skorzystania z usługi, która zapewni komfort cieplny przez 365 dni w roku.

Sezon grzewczy, czyli czas kiedy odbiorcy intensywnie korzystają z ogrzewania, trwa zazwyczaj od października do początku maja i jest pojęciem umownym. Jego rozpoczęcie warunkowane jest wyłącznie potrzebami odbiorców. Decydującym czynnikiem wyznaczającym korzystanie z ogrzewania przez klientów jest zazwyczaj pogoda, która bywa zmienna. Dlatego niezależnie od pory roku każdy odbiorca ciepła sieciowego może zapewnić sobie komfort cieplny, korzystając z usługi „ciepło przez cały rok”

– PGE Energia Ciepła produkuje i dostarcza ciepło dla mieszkańców miast niezależnie od pogody czy trwających modernizacji w naszych elektrociepłowniach. Dzięki całorocznej możliwości dostawy ciepła, klient nie musi inwestować w dodatkowe rozwiązania grzewcze, takie jak np. grzejniki elektryczne. Jednocześnie wspomagamy walkę o czyste powietrze, poprzez ograniczanie tzw. niskiej emisji powstającej przez spalanie węgla i odpadów w domowych paleniskach – mówi Przemysław Kołodziejak, Prezes Zarządu PGE Energia Ciepła.

Wszystkie elektrociepłownie należące do PGE Energia Ciepła w 14 polskich miastach (Kraków, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz i Kielce, Toruń, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Szczecin, Zgierz i Siechnice) pracują i są gotowe dostarczyć klientom ciepło przez cały rok. Latem wytwarzają głównie energię elektryczną i ciepło do podgrzania wody użytkowej, ale w razie ochłodzenia są gotowe zwiększyć produkcję na cele ogrzewania i tym samym elastycznie odpowiadać na potrzeby mieszkańców. Właściciele lub zarządcy budynków (spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty) mogą włączyć ogrzewanie w każdej chwili, na podstawie wniosku do dystrybutora ciepła.

– Usługa „ciepło przez cały rok” oparta jest na tzw. automatyce pogodowej, czyli urządzeniach zainstalowanych w węzłach cieplnych, które sterują dostawami ciepła w zależności od temperatury panującej na zewnątrz budynku. Gdy temperatura spada poniżej określonego poziomu, węzeł włącza się i uruchamia dopływ ciepła do budynku, a gdy wzrasta – dopływ ciepła zostaje automatycznie wstrzymany. Temperaturę graniczną, która wyznacza uruchomienie dostaw ciepła, zawsze określa klient w zależności od swoich potrzeb. Pozostawienie włączonego  węzła nie powoduje dodatkowych kosztów – płacimy tylko za dostarczone ciepło, z którego faktycznie skorzystaliśmy – mówi Paweł Kaliński, Dyrektor Departamentu Rynku Ciepła PGE Energa Ciepła.

Utrzymywanie przez cały rok komfortu cieplnego w mieszkaniu to nie tylko kwestia naszego dobrego samopoczucia. Ma to także istotny wpływ na stan techniczny budynku oraz na nasze zdrowie. Ciepło w mieszkaniu to nie tylko temperatura powietrza, które nas otacza. To również ogrzewanie ścian i innych elementów konstrukcyjnych. Utrzymywanie stałej temperatury – a więc niewychładzanie budynku – powoduje, że ściany i stropy nie mają szans zawilgotnieć i okresowo osuszamy wilgotne łazienki. To z kolei ustrzeże nas przed niebezpiecznymi dla zdrowia i konstrukcji budynków mikroorganizmami, między innymi grzybami na ścianach. Ponadto odpowiednia temperatura pozwala uniknąć infekcji, które są szczególnie częste wiosną i jesienią.

Film promujący kampanię dostępny jest pod tym linkiem>>>

Źródło: PGE Energia Ciepła SA

Wpis został opublikowany 20 kw. 2022 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć