News » Ważny krok w budowie szerokopasmowego internetu w południowej Polsce

Ważny krok w budowie szerokopasmowego internetu w południowej Polsce

20 kw. 2022 Możliwość komentowania Ważny krok w budowie szerokopasmowego internetu w południowej Polsce została wyłączona Share 'Ważny krok w budowie szerokopasmowego internetu w południowej Polsce' on Facebook Share 'Ważny krok w budowie szerokopasmowego internetu w południowej Polsce' on Email Share 'Ważny krok w budowie szerokopasmowego internetu w południowej Polsce' on Print Friendly

TAURON jako pierwszy ze wszystkich beneficjentów III konkursu POPC zakończył budowę sieci światłowodowej na „Obszarze Katowickim i Tyskim”Dostęp do szerokopasmowego Internetu prędkości min. 100 Mb/s uzyskało ponad 11 tys. gospodarstw domowych oraz 45 Jednostek Oświatowych.

W ramach zakończonego projektu, w „Obszarze Katowickim i Tyskim wybudowano 725 km sieci optycznej oraz 19 węzłów dostępowychSzybkim Internetem objęto 47 miejscowości w 18 gminach: Bieruń, ChełŚląski, Imielin, Lędziny, Chorzów, Katowice, Łaziska Górne, Mikołów, Orzesze, Wyry, Mysłowice, Goczałkowice-Zdrój, Kobiór, Pawłowice, Pszczyna, Suszec, Ruda Śląska, Tychy.

– Z sukcesem zakończyliśmy pierwszy projekt „Obszar Katowicki i Tyski” w ramach trzeciego naboru Działania 1.1. na lata 2014-2020 Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Przyczyniamy się w ten sposób do poprawy komfortu życia mieszkańców obszaru, którzy dzięki zrealizowanemu projektowi zyskali dostęp do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości, telewizji i wszystkich serwisów dostępnych w cyfrowej przestrzeni – ocenia Leszek Chwalik, Wiceprezes Zarządu TAURON Obsługa Klienta.

Całkowita wartość inwestycji sięgnęła ponad 34 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosło ponad 16 mln zł.

Realizowany przez TAURON projekt ma na celu likwidację tzw. białych plam czyli objęcie zasięgiem szerokopasmowego Internetu gospodarstw domowych oraz jednostek oświatowych, w których dostępna przepustowość nie przekraczała 30 Mb/s. Zakończenie projektów na pozostałych sześciu obszarach konkursowych przewidywane jest do końca 2022 r.

Ostatecznie liczba przyłączy telekomunikacyjnych gotowych do świadczenia usług w „białych plamach” (lokalizacje wskazane przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa)  przekroczy 102 tys.

Wszelkie niezbędne informacje nt. realizowanego projektu znaleźć można pod adresem: www.biznes.tauron.pl.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Wpis został opublikowany 20 kw. 2022 w następujących kategoriach: News, Technologie. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć