Ciepłownictwo

Elektrociepłownia „Zielona Góra” podsumowała tegoroczny sezon zimowy

Elektrociepłownia „Zielona Góra” S.A. spółka należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE podsumowała zakończony sezon zimowy. W tym roku zima była cieplejsza od ubiegłorocznej. 26 grudnia 2021 r. odnotowano najniższą temperaturę -10°C. Dla porównania w poprzednim roku najniższa temperatura na zewnątrz wyniosła -12,8°C.

Elektrociepłownia „Zielona Góra” jest producentem ciepła i energii elektrycznej oraz dystrybutorem i jedynym dostawcą ciepła do systemu ciepłowniczego w Zielonej Górze. Spółka jest również właścicielem sieci ciepłowniczej w mieście. Udział w rynku ciepła w Zielonej Górze wynosi 47%.

Na podstawie prognozowanych zmian temperatury powietrza przygotowywana jest prognoza zapotrzebowania na moc. Pozwala to na optymalizację produkcji ciepła, z uwzględnieniem obowiązujących norm środowiskowych.

– Elektrociepłownia „Zielona Góra” pracuje przez cały rok. Dostarczamy mieszkańcom ciepło niezależnie od pory roku czy panujących temperatur. Jesteśmy przygotowani na dużo niższe temperatury dzięki posiadanemu zapasowi mocy. Przy wskazaniach -10°C wykorzystaliśmy 48% mocy cieplnej naszych urządzeń – podsumowuje Radosław Czapski, Prezes Elektrociepłowni „Zielona Góra”.

Poniżej kilka danych związanych z tegoroczną zimą, w porównaniu do zimy 2021/2022.

Zielonogórska elektrociepłownia jest spółką dbającą o środowisko naturalne. 100% energii elektrycznej i ponad 90% ciepła wytwarza w bloku gazowo-parowym, zasilanym gazem ziemnym ze złóż krajowych. Pozostałą ilość ciepła produkuje w nowoczesnych kotłach gazowo-olejowych, gdzie gaz jest paliwem podstawowym.

Źródło: PGE Energia Ciepła SA

Działy

Reklama