News » Bezpieczniej z TAURONEM. Rusza antyphishingowy trening

Bezpieczniej z TAURONEM. Rusza antyphishingowy trening

13 kw. 2022 Możliwość komentowania Bezpieczniej z TAURONEM. Rusza antyphishingowy trening została wyłączona Share 'Bezpieczniej z TAURONEM. Rusza antyphishingowy trening' on Facebook Share 'Bezpieczniej z TAURONEM. Rusza antyphishingowy trening' on Email Share 'Bezpieczniej z TAURONEM. Rusza antyphishingowy trening' on Print Friendly

Ponad 80 tys. osób odwiedziło już witrynę nowej kampanii antyphisingowej TAURONA pn. „W internetowym oceanie nie daj się złapać na haczyk”, gdzie można pobrać darmowego e-bookaedukującego o bezpieczeństwie w sieciTeraz firma rusza z kolejnym etapem kampanii i praktycznym quizem, dzięki któremu każdy będzie mógł sprawdzić, czy potrafi rozpoznać działania oszustów.

Jak wskazują eksperci ponad 90% ataków hakerskich zaczyna się od phishingu. W nowej kampanii edukacyjnej TAURON pokazuje jak bronić się przed  coraz popularniejszą metodą oszustwa, polegającą na tym, że przestępcy podszywają się pod znane instytucje, firmy czy banki w celu wyłudzenia danych wrażliwych, a w konsekwencji także pieniędzy.

– Systematycznie rośnie w Polsce udział kanałów online w obsłudze klienta. W ten trend wpisuje się blisko 80 procent klientów TAURONA, którzy opłacają faktury poprzez internetStąd tak istotna jest wiedza, jak bezpiecznie poruszać się w sieci, rozpoznawać działania cyberprzestępców i umiejętnie na nie reagować  mówi Rafał SojaPrezes Zarządu TAURON Sprzedaż. – W nowej kampanii edukacyjnej nasi eksperci skupiają się na przekazaniu konsumentom praktycznych wskazówek, jak skutecznie bronić się przed oszustwami – dodaje Prezes.

Poszkodowanymi w wyniki phishingu są w szczególności osoby, które nie posiadają wystarczającej wiedzy do bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii, nie znają metod wykorzystywanych przez oszustów, a więc nie wiedzą, jak się przed takimi przestępstwami ochronić.

Jak rozpoznać haczyk?

Co zrobisz kiedy otrzymasz SMS o treści „Twoja paczka czeka w punkcie odbioru. Sprawdź adres pod linkiem. Kliknij TUTAJ?; Czym cechuje się autentyczny ekran logowania– to tylko wybrane wątki z nowego quizu uruchomionego przez TAURON w ramach antyphisingowej kampanii udostępnionego pod adresem internetowym tauron.pl/bezpieczenstwo

Dzięki takiemu praktycznemu treningowi online każdy może sprawdzić, czy potrafi rozpoznać działania oszustówa następnie uzupełnić wiedzę w oparciu o praktyczne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w internecie, które znajdują się w poradniku przygotowanym przez ekspertów TAURONA. Bezpłatny poradnik, z którego skorzystało już kilka tysięcy konsumentów, można pobrać również ze strony tauron.pl/bezpieczenstwo.

Kampanii pn. „W internetowym oceanie nie daj się złapać na haczyk” towarzyszy cykl artykułów związanych z bezpiecznym korzystaniem z internetu oraz rozpoznawaniem metod działania przestępców w sieci dostępny na platformie lepiej.tauron.pl

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Wpis został opublikowany 13 kw. 2022 w następujących kategoriach: News, Odbiorcy - Rynek Energii i Gazu. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partner działu

Newsletter

Warto zobaczyć