Odbiorcy – Rynek Energii i Gazu

Bezpieczniej z TAURONEM. Rusza antyphishingowy trening

Ponad 80 tys. osób odwiedziło już witrynę nowej kampanii antyphisingowej TAURONA pn. „W internetowym oceanie nie daj się złapać na haczyk”, gdzie można pobrać darmowego e-bookaedukującego o bezpieczeństwie w sieciTeraz firma rusza z kolejnym etapem kampanii i praktycznym quizem, dzięki któremu każdy będzie mógł sprawdzić, czy potrafi rozpoznać działania oszustów.

Jak wskazują eksperci ponad 90% ataków hakerskich zaczyna się od phishingu. W nowej kampanii edukacyjnej TAURON pokazuje jak bronić się przed  coraz popularniejszą metodą oszustwa, polegającą na tym, że przestępcy podszywają się pod znane instytucje, firmy czy banki w celu wyłudzenia danych wrażliwych, a w konsekwencji także pieniędzy.

– Systematycznie rośnie w Polsce udział kanałów online w obsłudze klienta. W ten trend wpisuje się blisko 80 procent klientów TAURONA, którzy opłacają faktury poprzez internetStąd tak istotna jest wiedza, jak bezpiecznie poruszać się w sieci, rozpoznawać działania cyberprzestępców i umiejętnie na nie reagować  mówi Rafał SojaPrezes Zarządu TAURON Sprzedaż. – W nowej kampanii edukacyjnej nasi eksperci skupiają się na przekazaniu konsumentom praktycznych wskazówek, jak skutecznie bronić się przed oszustwami – dodaje Prezes.

Poszkodowanymi w wyniki phishingu są w szczególności osoby, które nie posiadają wystarczającej wiedzy do bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii, nie znają metod wykorzystywanych przez oszustów, a więc nie wiedzą, jak się przed takimi przestępstwami ochronić.

Jak rozpoznać haczyk?

Co zrobisz kiedy otrzymasz SMS o treści „Twoja paczka czeka w punkcie odbioru. Sprawdź adres pod linkiem. Kliknij TUTAJ?; Czym cechuje się autentyczny ekran logowania– to tylko wybrane wątki z nowego quizu uruchomionego przez TAURON w ramach antyphisingowej kampanii udostępnionego pod adresem internetowym tauron.pl/bezpieczenstwo

Dzięki takiemu praktycznemu treningowi online każdy może sprawdzić, czy potrafi rozpoznać działania oszustówa następnie uzupełnić wiedzę w oparciu o praktyczne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w internecie, które znajdują się w poradniku przygotowanym przez ekspertów TAURONA. Bezpłatny poradnik, z którego skorzystało już kilka tysięcy konsumentów, można pobrać również ze strony tauron.pl/bezpieczenstwo.

Kampanii pn. „W internetowym oceanie nie daj się złapać na haczyk” towarzyszy cykl artykułów związanych z bezpiecznym korzystaniem z internetu oraz rozpoznawaniem metod działania przestępców w sieci dostępny na platformie lepiej.tauron.pl

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Działy

Reklama