OZE

Wiceminister Ireneusz Zyska o rozwoju offshore wind w Polsce podczas polsko-norweskiego seminarium

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Ireneusz Zyska wziął udział w Polsko-Norweskim Seminarium Morskim i Dialogu Morskim podczas Nor-Shipping 2022. Wydarzenie miało miejsce 5 kwietnia 2022 r.

Wystąpienie Ireneusza Zyski, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, otworzyło drugą część seminarium, poświęconą energetyce na morzu, wymianie polskich i norweskich doświadczeń, a także zainicjowanemu przez Polskę „Porozumieniu sektorowemu na rzecz rozwoju morskiej energetyki wiatrowej”.

– Bardzo cieszę się, że do naszego “Porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju morskiej energetyki wiatrowej” przystąpiły norweskie firmy. Dzięki temu wspólnie będziemy budować gospodarczą przyszłość państw basenu Morza Bałtyckiego – powiedział Wiceminister Zyska.

– W Polsce morska energetyka wiatrowa rozwija się bardzo dynamicznie. Wyznaczamy sobie ambitne cele, jak blisko 6 GW mocy zainstalowanej do 2030 r. A to dopiero początek! Nasz potencjał jest o wiele większy – dodał Wiceminister.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Działy

Reklama