Elektroenergetyka

Spotkanie minister Anny Moskwy z Ambasadorem USA

Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa odbyła spotkanie z nowym Ambasadorem USA w Polsce Markiem Brzezinskim.

Tematami rozmowy, która odbyła się 1 kwietnia 2022 r. była m. in. współpraca polsko-amerykańska  w zakresie bezpieczeństwa energetycznego w kontekście wojny na Ukrainie. Poruszono także tematy pełnego uniezależnienia się Polski od importu rosyjskich węglowodorów oraz prowadzonej obecnie rozbudowy Terminalu LNG w Świnoujściu. Podczas spotkania omówiono również działania zmierzające do zdynamizowania rozwoju OZE, energetyki jądrowej, a także współpracy bilateralnej Polski i USA w zakresie parków narodowych.

– Polska bardzo wysoko ceni sobie relacje ze Stanami Zjednoczonymi. Liczymy na naszą dalszą owocną współpracę i wsparcie w zakresie transformacji energetyczno-klimatycznej w tym w szczególności w obszarze energii jądrowej, a także osiągnięcia suwerenności energetycznej i odejścia od węglowodorów z Rosji – powiedziała Minister Moskwa.

– W świetle rosyjskiej nieuzasadnionej agresji militarnej na Ukrainę, która odbija się na europejskiej polityce energetycznej, wsparcie USA nabiera istotnego wymiaru w zakresie wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego w naszym regionie – mówiła Minister Klimatu i Środowiska odnosząc się do perspektyw rozwoju współpracy polsko-amerykańskiej.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Działy

Reklama