Elektroenergetyka

PGE zaprasza na warsztaty on-line dla wykonawców prac w obszarze dystrybucji energii elektrycznej

Plany inwestycyjne i modernizacyjne w obszarze dystrybucji w latach 2022-2026 oraz zasady postępowań przetargowych to główne tematy warsztatów on-line dla obecnych i potencjalnych wykonawców PGE Dystrybucja, które odbędą się 9 marca 2022 roku o godz. 11.00. 

Rolą PGE Dystrybucja jest dbałość o zapewnienie niezawodnych dostaw energii elektrycznej. Dlatego w 2022 r. przeznaczamy ogromne środki
na inwestycje w obszarze dystrybucji, które będą się koncentrować przede wszystkim na przyspieszeniu kablowania sieci oraz montażu liczników zdalnego odczytu –
powiedział Wojciech Dąbrowski, Prezes Zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej. – Dziś, w sytuacji wojny na Ukrainie, w sposób szczególny koncentrujemy się na infrastrukturze krytycznej, m. in. na elementach sieci dystrybucyjnej, bez których nie jest możliwe funkcjonowanie systemu energetycznego. Ostatnie wichury nad Polską pokazały również, jak kluczowe dla funkcjonowania energetyki są inwestycje w obszarze dystrybucji energii, szczególnie w obszarze kablowania sieci – dodaje Wojciech Dąbrowski.

Warsztaty są organizowane w związku z prowadzonymi inwestycjami i pracami eksploatacyjnymi PGE Dystrybucja. W trakcie spotkania przedstawiciele spółki omówią planowany zakres inwestycji na najbliższe lata. Przedsiębiorcy zapoznają się także z wymogami procesu zakupowego realizowanego w Spółce. Wydarzenie jest skierowane głównie do firm, z branży energetycznej i budowlanej, zainteresowanych wykonawstwem na rzecz PGE Dystrybucja.

Warsztaty będą realizowane on-line w formie transmisji wideo, w ramach której przedstawiciele PGE Dystrybucja przedstawią informacje z zakresu:

  • potencjału technicznego i planowania prac eksploatacyjnych w PGE Dystrybucja,
  • kluczowych programów inwestycyjnych: kablowania sieci oraz wdrażania liczników zdalnego odczytu,
  • procesu zakupowego i Compliance,
  • zasad BHP obowiązujących w PGE Dystrybucja przy współpracy z wykonawcami.

Spółka zachęca do wcześniejszej rejestracji oraz zadawania pytań za pomocą formularza on-line, który jest dostępny na dedykowanej zakładce https://pgedystrybucja.pl/przetargi. 

Zgłoszenia będą przyjmowane do 7 marca 2022 r. do godziny 15:00. Link do transmisji on-line z warsztatów zostanie zamieszczony 24 godziny przed wydarzeniem na dedykowanej stronie.

Źródło: PGE Polska Grupa Energetyczna SA

Działy

Reklama