Technologie

Dr Remigiusz Kopoczek powołany na Dyrektora NCBR

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek powołał dr. Remigiusza Kopoczka na pełniącego obowiązki Dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Dr Remigiusz Kopoczek jest od lat związany ze środowiskiem naukowym. Doktoryzował się na Uniwersytecie Szczecińskim.

Od 2020 r. jest członkiem Senatu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W latach 2012-2016 pełnił funkcję prodziekana ds. kształcenia i studentów na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego. Jest współautorem kierunków studiów z dziedziny projektowania gier i przestrzeni wirtualnej oraz autorem i współautorem publikacji m. in. na temat procesu tworzenia gier komputerowych, wykorzystywania multimediów i rzeczywistości wirtualnej w edukacji. W ostatnich latach sprawował stanowisko prezesa zarządu pierwszego akceleratora gier wideo ARP Games.

Przed objęciem pełniącego obowiązki dyrektora NCBR był prezesem zarządu jednej z największej konferencji gospodarczej w Polsce – Kongres 590.

Dr Kopoczek zastąpił dr. inż. Wojciecha Kamienieckiego, który 17 lutego br. złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora Centrum. Powołanie na pełniącego obowiązki dyrektora NCBR obowiązuje od dnia 18 lutego br.

Źródło: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Działy

Reklama