OZE

Polenergia Sprzedaż oferuje pierwszy w Polsce całkowicie zielony prąd potwierdzony certyfikatem TÜV SÜD

Pierwsza w Polsce spółka energetyczna dostarcza klientom biznesowym i indywidualnym 100% energii pochodzącej z OZE. Polenergia Sprzedaż otrzymała certyfikat TÜV SÜD potwierdzający sprzedaż zielonej energii zgodny ze standardem Energia 2051. Spółka według opracowanego standardu gwarantuje odbiorcom końcowym całkowicie zieloną energię w każdej godzinie poboru. 

Polenergia Sprzedaż należy do Grupy Polenergia, specjalizującej się w produkcji energii elektrycznej z OZE. Strategicznym projektem realizowanym przez Grupę jest budowa farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim o łącznej mocy 3000 MW. To właśnie z farm wiatrowych oraz fotowoltaicznych pochodzi prąd oferowany przez spółkę Polenegia Sprzedaż. Firma uruchomiła standard Energia 2051 już w czerwcu 2021 r., jednak dziś został on potwierdzony niezależnym audytem przeprowadzonym przez ekspertów TÜV SÜD.

– Przejście przez proces certyfikacji jest potwierdzeniem jakości naszych usług i „zieloności”, jaką oferujemy naszym klientom. Spełnianie warunków zgodności z krajowymi i międzynarodowymi normami oraz tworzenie najkorzystniejszej i w 100% opartej na źródłach OZE oferty na produkty energetyczne było naszym celem od samego początku istnienia spółki. Uzyskana certyfikacja to potwierdza i daje gwarancję najwyższej jakości usług – mówi Członek Zarządu odpowiedzialny za rynek B2B w Polenergii Sprzedaż, Marcin Frątczak

Dostawy zielonej energii są niezwykle istotne z uwagi na założenia Europejskiego Zielonego Ładu, który zakłada, że do 2050 r. Unia Europejska osiągnie zerowy poziom emisji gazów cieplarnianych. Już dziś wiele firm angażuje środki w ograniczanie emisji CO2. Jednym z elementów tych działań jest poszukiwanie zielonych dostawców prądu. Z punktu widzenia przedsiębiorców, współpraca Polenergii Sprzedaż z TÜV SÜD umożliwia otrzymanie Certyfikatu Klienta, potwierdzającego zakup czystej energii. Jest to kolejne ułatwienie dla firm, zobligowanych do raportowania generowanego śladu węglowego.

– TÜV SÜD Polska już od ponad 10 lat certyfikuje klientów korzystających z odnawialnych źródeł energii w Polsce. To znak czasu, że do tej grupy dołącza producent energii elektrycznej. Cieszymy się, że możemy wspólnie z Polenergia Sprzedaż działać na rzecz walki ze zmianami klimatu, wspierając czystą, bezemisyjną produkcję energii elektrycznej. Wpisuje się to w nasze działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, wytwarzania i wykorzystywania energii z OZE czy zielonego wodoru – mówi Artur Labus, Dyrektor Działu Usług dla Przemysłu w TÜV SÜD Polska.

– Polenergia Sprzedaż pokazała, że zielony rozwój gospodarki jest możliwy. Dziś, kiedy stoimy u progu transformacji energetycznej niezwykle ważne są pozytywne przykłady wdrożeń proekologicznych rozwiązań – powiedział Paweł Wanatowicz, Audytor TÜV SÜD Polska zaangażowany w proces certyfikacji.

Rola certyfikacji potwierdzającej działania firm w celu ograniczenia lub skompensowania emisji CO2 skutkującej redukcją śladu węglowego rośnie z roku na rok. Budownictwo, transport, rolnictwo i energetyka to obszary gospodarki, które generują znaczące ilości gazów cieplarnianych. Obecna zielona transformacja wymaga doświadczonych ekspertów całościowo podchodzących do tematyki emisyjności i redukcji śladu węglowego w przedsiębiorstwach.

Źródło: Polenergia

Działy

Reklama