Elektroenergetyka » Agencje ratingowe pozytywnie oceniają emisję akcji planowaną przez PGE

Agencje ratingowe pozytywnie oceniają emisję akcji planowaną przez PGE

27 sty 2022 Możliwość komentowania Agencje ratingowe pozytywnie oceniają emisję akcji planowaną przez PGE została wyłączona Share 'Agencje ratingowe pozytywnie oceniają emisję akcji planowaną przez PGE' on Facebook Share 'Agencje ratingowe pozytywnie oceniają emisję akcji planowaną przez PGE' on Email Share 'Agencje ratingowe pozytywnie oceniają emisję akcji planowaną przez PGE' on Print Friendly

Agencje ratingowe Moody’s oraz Fitch pozytywnie oceniły planowaną przez PGE Polską Grupę Energetyczną nową emisję akcji. Obie instytucje stwierdziły
w komentarzach, że będzie to z korzyścią dla profilu kredytowego spółki. Cieszą nas pozytywne opinie agencji ratingowych Moody’s oraz Fitch.
– Są one ważne w kontekście strategicznego celu utrzymania dotychczasowych ocen wiarygodności kredytowej, jak również istotnym argumentem za decyzją o rozpoczęciu procesu dokapitalizowania spółki, a tym samym za przyspieszeniem procesów inwestycyjnych Grupy. Pozwoli to na szybszą transformację energetyki w kierunku nisko- i zeroemisyjnym. Liczymy, że akcjonariusze instytucjonalni, z którymi się spotykamy indywidualnie, podobnie ocenią nasze plany i ich wpływ na przyszłe wyniki Grupy – mówi Wojciech Dąbrowski, Prezes Zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.
Aktualne ratingi PGE są na poziomie Baa1 z perspektywą stabilną (Moody’s) oraz BBB+ z perspektywą stabilną (Fitch).

Źródło: PGE Polska Grupa Energetyczna SA

Wpis został opublikowany 27 sty 2022 w następujących kategoriach: Elektroenergetyka, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć