News » KE prowadzi nabór ekspertów do zarządów misji UE

KE prowadzi nabór ekspertów do zarządów misji UE

11 sty 2022 Możliwość komentowania KE prowadzi nabór ekspertów do zarządów misji UE została wyłączona Share 'KE prowadzi nabór ekspertów do zarządów misji UE' on Facebook Share 'KE prowadzi nabór ekspertów do zarządów misji UE' on Email Share 'KE prowadzi nabór ekspertów do zarządów misji UE' on Print Friendly

Komisja Europejska zaprasza wybitnych ekspertów do dołączenia do zarządów pięciu misji UE. Zarządy będą składać się z maksymalnie 15 niezależnych ekspertów, których zadaniem będzie doradzanie w zakresie realizacji danej misji. Zgłoszenia należy składać do 2 lutego 2022 r.

Głównym zadaniem nowych zarządów będzie promowanie misji UE poprzez podnoszenie świadomości obywateli oraz doradztwo w zakresie realizacji misji. Zarządy, które powstaną w wyniku tego zaproszenia do składania wniosków będą opierać się na wynikach prac zarządów pierwszej fazy (działających do grudnia 2021 r.).

Nabór ma wyłonić zarządy pięciu misji UE działających w zakresie:

  • Adaptacji do zmian klimatycznych;
  • Nowotworów;
  • Odbudowy oceanów, mórz, wód przybrzeżnych i śródlądowych;
  • Inteligentnych miast neutralnych dla klimatu;
  • Zdrowych gleb i żywności.

Wymagania

Każdy zarząd misji składa się z maksymalnie 15 niezależnych ekspertów wysokiego szczebla posiadających wiedzę fachową w zakresie misji, a także na temat współpracy władz publicznych z obywatelami oraz łączenia finansowania publicznego i prywatnego.

Tworząc zarządy misji, Komisja dąży, aby zespoły były zrównoważone i o zróżnicowanych profilach. Powinny obejmować kilka dziedzin, takich jak biznes, administracja publiczna, nauka, kultura, zaangażowanie obywateli i organizacje społeczeństwa obywatelskiego z całej Europy i spoza niej.

Członkowie zarządu misji powinni mieć zdolność do strategicznego myślenia analitycznego i wykazywać głębokie zaangażowanie w powodzenie misji. Zarząd powinien być zdolny do opracowywania, demonstrowania, stosowania i rozszerzania rozwiązań w terenie w celu realizacji misji.

Zaproszenie do składania wniosków jest dostępne online. Termin składania wniosków upływa 2 lutego 2022 r. o godzinie 17:00 czasu środkowoeuropejskiego. Zainteresowane osoby zapraszamy do składania aplikacji poprzez internetowy system zarządzania ankietami (EUSurvey).

Źródło: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

 

Wpis został opublikowany 11 sty 2022 w następujących kategoriach: News, Ochrona Środowiska. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć