News » PGNiG strategicznym dostawcą gazu ziemnego dla Commercial Metals Company Poland

PGNiG strategicznym dostawcą gazu ziemnego dla Commercial Metals Company Poland

13 gru 2021 Możliwość komentowania PGNiG strategicznym dostawcą gazu ziemnego dla Commercial Metals Company Poland została wyłączona Share 'PGNiG strategicznym dostawcą gazu ziemnego dla Commercial Metals Company Poland' on Facebook Share 'PGNiG strategicznym dostawcą gazu ziemnego dla Commercial Metals Company Poland' on Email Share 'PGNiG strategicznym dostawcą gazu ziemnego dla Commercial Metals Company Poland' on Print Friendly

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Commercial Metals Company Poland (CMC Poland) zawarły długoterminową umowę sprzedaży gazu ziemnego. Szacowany maksymalny wolumen dostaw w okresie od 1 października 2022 r. do 30 września 2027 r. może wynieść 400 mln m3 paliwa.

– CMC Poland jest naszym kluczowym Klientem od wielu lat. Zbudowaliśmy silną relację biznesową opartą na wzajemnym zaufaniu i partnerstwie. Dzięki temu doskonale rozumiemy potrzeby naszego Klienta i wyzwania, z jakimi mierzy się branża hutnicza w okresie wysokiej zmienności cen surowców na rynkach. Zawarte w umowie indywidualne i elastyczne rozwiązania zapewniają CMC Poland m.in. możliwość zabezpieczenia ceny zakupu gazu ziemnego w oparciu o instrumenty giełdowe, co pozwala minimalizować efekt wahań rynkowych – powiedział Paweł Majewski, Prezes Zarządu PGNiG SA. – Podpisanie nowego kontraktu potwierdza atrakcyjność oferty handlowej PGNiG – zaznaczył Paweł Majewski.

– W trakcie wspólnych dyskusji i negocjacji udało się obu Stronom stworzyć unikalny produkt dostosowany do potrzeb tak dużego odbiorcy przemysłowego, jakim jest CMC Poland Sp. z o.o. Wysoka jakość obsługi oraz elastyczne podejście PGNiG SA do naszych indywidualnych wymagań są podstawą długotrwałej i stabilnej współpracy obu firm – podkreślił Jerzy Kozicz, Prezes Zarządu CMC Poland Sp. z o.o.

Commercial Metals Company to dynamicznie rozwijająca się międzynarodowa firma z branży hutniczej notowana na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych NYSE. Spółka zatrudnia ponad 11 tys. pracowników na całym świecie, w tym ponad 2 tys. w Polsce. Główna siedziba firmy w Polsce zlokalizowana jest w Zawierciu, gdzie znajduje się huta stali.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA jest liderem rynku gazu ziemnego w Polsce. Spółka zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej, importem gazu a także dostawami błękitnego paliwa dla klientów strategicznych. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie tworzy indeks największych spółek – WIG20. PGNiG SA jest spółką-matką w Grupie Kapitałowej PGNiG, która obejmuje ponad 30 spółek działających m.in. w obszarze magazynowania, sprzedaży i dystrybucji paliw gazowych oraz płynnych, a także produkcji ciepła i energii elektrycznej.

Źródło: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA

Wpis został opublikowany 13 gru 2021 w następujących kategoriach: News, Paliwa dla energetyki. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć