News » XII Edycja Funduszu Naturalnej Energii GAZ-SYSTEM przekaże granty na projekty ekologiczne

XII Edycja Funduszu Naturalnej Energii GAZ-SYSTEM przekaże granty na projekty ekologiczne

1 gru 2021 Możliwość komentowania XII Edycja Funduszu Naturalnej Energii GAZ-SYSTEM przekaże granty na projekty ekologiczne została wyłączona Share 'XII Edycja Funduszu Naturalnej Energii GAZ-SYSTEM przekaże granty na projekty ekologiczne' on Facebook Share 'XII Edycja Funduszu Naturalnej Energii GAZ-SYSTEM przekaże granty na projekty ekologiczne' on Email Share 'XII Edycja Funduszu Naturalnej Energii GAZ-SYSTEM przekaże granty na projekty ekologiczne' on Print Friendly

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM ogłasza XII edycję Funduszu Naturalnej Energii. Od 30 listopada samorządy, placówki edukacyjne oraz organizacje pozarządowe mogą się ubiegać o wsparcie projektów z obszaru ochrony środowiska naturalnego i edukacji ekologicznej. Pojedynczy grant, który można pozyskać, opiewa na kwotę do 10 000 zł. Łącznie GAZ-SYSTEM przeznaczy na inicjatywę ponad 400 tys. zł.

Realizowany już od 12 lat Fundusz Naturalnej Energii kierowany jest przede wszystkim do samorządów, placówek edukacyjnych oraz organizacji pozarządowych. W tym roku program został ogłoszony na terenie sześciu województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, śląskiego i zachodniopomorskiego. Tegoroczna tematyka konkursu dotyczy działań na rzecz oszczędzania energii, korzystania z alternatywnych jej źródeł, gromadzenia i racjonalnego wykorzystania wody oraz powstrzymania zmian klimatycznych. W XII edycji konkursu jury nagrodzi 42 projekty, a najlepsze inicjatywy wyróżni dodatkowym dofinansowaniem.

– Każda kolejna edycja Funduszu Naturalnej Energii to coraz więcej kreatywnych lokalnych inicjatyw dla edukacji ekologicznej i zachowania równowagi środowiska naturalnego. Poprzednia edycja pokazała nam, jak różnorodne potrafią być pomysły realizowane przez społeczności lokalne. Dzięki wspólnej pracy powstały stacje przyrodniczo-edukacyjne i laboratoria na świeżym powietrzu, posadzono ponad 4 000 roślin i drzew, zorganizowano blisko 1000 warsztatów i zajęć tematycznych, a innowacyjny pomysł questu przyjął się na stałe w ogrodzie botanicznym na Śląsku jako atrakcyjna forma zwiedzania ogrodu powiedziała Iwona Dominiak, Rzecznik Prasowy GAZ-SYSTEM.

Dotychczas we wszystkich poprzednich edycjach Funduszu Naturalnej Energii łącznie laureaci zrealizowali 236 projektów, dzięki dofinansowaniu w kwocie blisko 2 mln zł. Projekty w ramach funduszu są nie tylko wsparciem ekologicznym regionów, ale również wzmacniają integrację mieszkańców angażujących się wspólnie w ochronę środowiska.

W ubiegłej edycji najwyższe dofinansowania za projekty wyróżniające się innowacyjnymi rozwiązaniami otrzymali: Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie, Zespół Szkół Energetycznych im. Gen. Władysława Sikorskiego w Rzeszowie i Dom Kultury „Idalin” w Radomiu.

Tegoroczna edycja konkursu została objęta Patronatem Honorowym Ministra Klimatu i Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Partnerem społecznym konkursu w tym roku została Fundacja Nasza Ziemia.

Organizacje zainteresowane wzięciem udziału w konkursie proszone są o wypełnienie wniosku o przyznanie finansowania lub dofinansowania, który jest dostępny na stronie internetowej konkursu: www.gazsystemdlanatury.pl oraz o przesłanie go na adres sekretariatu konkursufne@gaz-system.pl. W tym roku wnioski zbierane są wyłącznie w formie elektronicznej.

Wnioski można składać do 8 stycznia 2022 r.

Źródło: Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

Wpis został opublikowany 1 gru 2021 w następujących kategoriach: News, Ochrona Środowiska. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć