Ciepłownictwo » MPEC Łomża przykładem dla innych ciepłowni

MPEC Łomża przykładem dla innych ciepłowni

19 lis 2021 Możliwość komentowania MPEC Łomża przykładem dla innych ciepłowni została wyłączona Share 'MPEC Łomża przykładem dla innych ciepłowni' on Facebook Share 'MPEC Łomża przykładem dla innych ciepłowni' on Email Share 'MPEC Łomża przykładem dla innych ciepłowni' on Print Friendly

O zaletach wykorzystywania kotłów na biomasę rozmawiali wczoraj przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej z Włocławka z załogą MPEC-u w Łomży.

„- Zdajemy sobie sprawę, że trzeba odchodzić od węgla – mówił Andrzej Walczak, prezes MPEC we Włocławku, tłumacząc, że delegacja z centralnej Polski przyjechała do Łomży, aby porozmawiać na temat wykorzystywanych w naszym mieście kotłów na biomasę. – Cieszę się, że mamy okazję rozmawiać z osobami, które mają doświadczenie. Cieszę się, że mamy okazję zobaczyć to z bliska.”

W przypadku korzystania z biomasy nie trzeba kupować drogich uprawnień do emisji CO2. Oszczędza na tym m.in. MPEC w Łomży.

„- Są to naprawdę ogromne pieniądze. Są to kwoty, które powodują, że sytuacja ekonomiczna spółek w całym kraju jest bardzo trudna, a odejście od uprawnień jest to na pewno najlepsze rozwiązanie na dzisiaj, a to gwarantują kotły na biomasę” – mówił prezes włocławskiego MPEC-u.

To kolejna delegacja, która przyglądała się rozwiązaniom stosowanym w Łomży. W ostatnim czasie Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży odwiedzili też przedstawiciele ciepłowni w Kartuzach.

Źródło: mylomza.pl

 

Źródło: Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży Sp. z o.o.

Wpis został opublikowany 19 lis 2021 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć