CSR w energetyce » PGE Energia Ciepła wspiera akcję „Bądź bezpieczny i widoczny na drodze”

PGE Energia Ciepła wspiera akcję „Bądź bezpieczny i widoczny na drodze”

15 lis 2021 Możliwość komentowania PGE Energia Ciepła wspiera akcję „Bądź bezpieczny i widoczny na drodze” została wyłączona Share 'PGE Energia Ciepła wspiera akcję „Bądź bezpieczny i widoczny na drodze”' on Facebook Share 'PGE Energia Ciepła wspiera akcję „Bądź bezpieczny i widoczny na drodze”' on Email Share 'PGE Energia Ciepła wspiera akcję „Bądź bezpieczny i widoczny na drodze”' on Print Friendly

PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Zgierzu z Grupy PGE wsparła akcję Straży Miejskiej „Bądź bezpieczny i widoczny na drodze”.  Jednym z działań przeprowadzonych w ramach tego projektu była prelekcja dla dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Zgierzu.

Planowo akcja „Bądź bezpieczny i widoczny na drodze” miała odbyć się już w zeszłym roku, jednak z powodu pandemii została przeprowadzona dopiero jesienią br. Prelekcja dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego zorganizowana została z wykorzystaniem miasteczka ruchu drogowego, które wyposażone jest między innymi w auto-chodziki imitujące pojazdy służb ratowniczych – w tym Pogotowia Energetycznego z logo PGE Energia Ciepła

PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Zgierzu jest częścią miejskiego ekosystemu. Jednym z głównych celów naszej działalności jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego mieszkańcom Zgierza, ale podejmujemy również szereg innych działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, wspierając takie projekty jak „Bądź bezpieczny i widoczny na drodze”, które promują kulturę bezpieczeństwa na drodze wśród najmłodszych – mówi Wojciech Portacha, p.o. Dyrektora Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Zgierzu.

Gościem specjalnym spotkania z przedszkolakami był Przemysław Staniszewski – Prezydent Miasta Zgierza. Dzieci w ramach wspierania akcji bezpieczeństwa na drodze, otrzymały od przedstawicieli PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Zgierzu upominki, np. opaski odblaskowe, koszulki i balony.

PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji. Posiada ok. 25 proc. udziału w rynku ciepła z kogeneracji, 16 elektrociepłowni (o mocy cieplnej 6,8 GWt mocy elektrycznej 2,5 GWe) i sieci ciepłownicze o długości 672 km. PGE Energia Ciepła produkuje i dostarcza ciepło dla dużych polskich miast, wśród których znajdują się: Kraków, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz, Kielce i Szczecin. Spółka jest obecna także w Toruniu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Zgierzu, Siechnicach i Gryfinie, gdzie jest również dystrybutorem ciepła do klientów końcowych.

Źródło: PGE Energia Ciepła SA

Wpis został opublikowany 15 lis 2021 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć