Ciepłownictwo » Jubileuszowy certyfikat EMAS dla PGE Energia Ciepła Oddział Wybrzeże

Jubileuszowy certyfikat EMAS dla PGE Energia Ciepła Oddział Wybrzeże

29 paź 2021 Możliwość komentowania Jubileuszowy certyfikat EMAS dla PGE Energia Ciepła Oddział Wybrzeże została wyłączona Share 'Jubileuszowy certyfikat EMAS dla PGE Energia Ciepła Oddział Wybrzeże' on Facebook Share 'Jubileuszowy certyfikat EMAS dla PGE Energia Ciepła Oddział Wybrzeże' on Email Share 'Jubileuszowy certyfikat EMAS dla PGE Energia Ciepła Oddział Wybrzeże' on Print Friendly

Komisja Europejska wyróżniła PGE Energia Ciepła Oddział Wybrzeże z Grupy PGE jubileuszowym certyfikatem EMAS. To szczególne wyróżnienie otrzymało jedynie dziesięć najdłużej działających organizacji zarejestrowanych w ogólnoeuropejskim systemie ekozarządzania i audytu EMAS. Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 26 października w gmachu Ministerstwa Klimatu i Środowiska z udziałem Andrzeja Szwedy-Lewandowskiego, Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.​

EMAS (ang. EcoManagement and Audit Scheme) to unijny system certyfikacji środowiskowej, który funkcjonuje w oparciu o Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1221/2009 z 25 listopada 2009 r. w sprawie dobrowolnego udziału organizacji w systemie ekozarządzania i audytu we Wspólnocie. Rejestracja w systemie EMAS oznacza pełną transparentność w obszarze oddziaływania na środowisko, która ułatwia prowadzenie otwartego dialogu z zainteresowanymi stronami.

PGE Energia Ciepła prowadzi działalność z poszanowaniem środowiska naturalnego. Wyróżnienie jubileuszowym certyfikatem EMAS jest wyrazem tego, że nasze zaangażowanie na rzecz poprawy jakości powietrza jest dostrzeżone i docenione – powiedział Przemysław Kołodziejak, Prezes Zarządu PGE Energia Ciepła. – EMAS to dla PGE Energia Ciepła prestiż bycia w gronie firm, które prowadzą swoją działalność zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. Mamy ogromną satysfakcję, że jesteśmy prekursorem systemu EMAS w Polsce. Jesteśmy także członkiem wspierającym Stowarzyszenie Polskie Forum ISO 14000, dzięki czemu bierzemy udział w wymianie dobrych praktyk z innymi organizacjami zarejestrowanymi w systemie EMAS – dodał Przemysław Kołodziejak.

PGE Energia Ciepła Oddział Wybrzeże co roku przedstawia dowody skutecznego funkcjonowania oraz utrzymania i doskonalenia tego systemu zarządzania. W 2020 r. przestrzeganie niezbędnych wymogów rozporządzenia EMAS zostało potwierdzone przez zewnętrznego audytora, który przeanalizował i pozytywnie zweryfikował działalność PGE Energia Ciepła Oddział Wybrzeże. Jednym z wymagań EMAS jest publikacja Deklaracji Środowiskowej – dokumentu, który w sposób transparentny i wiarygodny przedstawia oddziaływanie organizacji na środowisko. Każdego roku dokument ten jest weryfikowany przez jednostkę akredytowaną, a następnie powszechnie udostępniany.

O spółce – Polityki i Certyfikaty (pgeenergiaciepla.pl) 

Źródło: PGE Energia Ciepła SA

Wpis został opublikowany 29 paź 2021 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć