News » 4 czerwca próby funkcjonalne związane z uruchomieniem…

4 czerwca próby funkcjonalne związane z uruchomieniem taśmociągu do bloku 858 MW

1 czerwiec 2021 Możliwość komentowania 4 czerwca próby funkcjonalne związane z uruchomieniem taśmociągu do bloku 858 MW została wyłączona Share '4 czerwca próby funkcjonalne związane z uruchomieniem taśmociągu do bloku 858 MW' on Facebook Share '4 czerwca próby funkcjonalne związane z uruchomieniem taśmociągu do bloku 858 MW' on Email Share '4 czerwca próby funkcjonalne związane z uruchomieniem taśmociągu do bloku 858 MW' on Print Friendly

W Elektrowni Bełchatów kontynuowane są prace mające na celu jak najszybsze przywrócenie dostaw węgla do bloku energetycznego nr 14 o mocy 858 MW. Odtwarzane są konstrukcje wsporcze taśmociągów, instalacje przeciwpożarowe, układy elektryczne, a także automatyki i sterowania. Instalacja będzie mogła ponownie rozpocząć pracę pod warunkiem dopuszczenia do eksploatacji przez uprawnionego  eksperta, zgodnie z regulacjami zawartymi w Prawie Budowlanym. Wstępnie, po dopuszczeniu, próby funkcjonalne związane z uruchomieniem taśmociągu zaplanowane zostały na 4 czerwca. Pozostała część prac obejmujących przywrócenie pełnej funkcjonalności tras nawęglania nastąpi w kolejnych tygodniach.

Produkcja energii elektrycznej w Elektrowni Bełchatów realizowana jest zgodnie z zapotrzebowaniem Krajowego Systemu Elektroenergetycznego. W praktyce oznacza to, że Elektrownia Bełchatów dostarcza do systemu tyle energii elektrycznej, ile wymaga operator systemu dystrybucyjnego. Aktualnie, zapotrzebowanie operatora systemu wypełniane jest przez 8 bloków energetycznych w Elektrowni Bełchatów.

Nad określeniem przyczyny pożaru pracuje powołana w tym celu specjalna komisja. Efektem prac komisji będzie także określenie wysokości strat, które powstały w wyniku zdarzenia.

Źródło: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

Wpis został opublikowany 1 czerwiec 2021 w następujących kategoriach: News, Technologie. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć