News » Poszukiwani eksperci do oceny wniosków w programie „Nowa Energia”

Poszukiwani eksperci do oceny wniosków w programie „Nowa Energia”

1 czerwiec 2021 Możliwość komentowania Poszukiwani eksperci do oceny wniosków w programie „Nowa Energia” została wyłączona Share 'Poszukiwani eksperci do oceny wniosków w programie „Nowa Energia”' on Facebook Share 'Poszukiwani eksperci do oceny wniosków w programie „Nowa Energia”' on Email Share 'Poszukiwani eksperci do oceny wniosków w programie „Nowa Energia”' on Print Friendly

Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy (IOŚ-PIB), który wspiera Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we wdrażaniu programu „Nowa Energia”, rozpoczął rekrutację ekspertów ze środowisk akademickich i branżowych. 

Niezależni eksperci dziedzinowi będą oceniać wnioski w programie NFOŚiGW „Nowa Energia”. Program ma na celu wsparcie wdrożenia innowacyjnych technologii energetycznych. Do zadań ekspertów będzie należała ocena fiszek na etapie preselekcji oraz ocena wniosków na etapie selekcji, według kryteriów jakościowych punktowych. Eksperci będą również uczestniczyli  w panelach eksperckich z wnioskodawcą oraz, w przypadku konieczności, w procedurach odwoławczych.

Szczegółowe wymagania zawiązane z wykonaniem przez eksperta oceny, zostały określone w formularzu wniosku o rejestrację eksperta. Przed przystąpieniem do pracy eksperci zobowiązani są do złożenia oświadczenia o zachowaniu poufności informacji, bezstronności i braku konfliktu interesów.

Osoby chętne do współpracy w ramach powstającej bazy IOŚ-BIP zapraszamy do rejestracji zgłoszeń w Bazie Ekspertów dostępnej pod linkiem https://bazaekspertow.nfosigw.gov.pl

Przed przystąpieniem do rejestracji w Bazie konieczna jest rejestracja w GWD: www.nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-krajowe/generator-wnioskow/ 

Z wybranymi osobami zostanie podpisana umowa zlecenie określająca zasady pracy i wynagrodzenie zgodnie z poniższymi stawkami:

  • Ocena fiszki projektowej – 700,00 zł brutto,
  • Ocena pełnego wniosku o dofinansowanie – 1700,00 zł brutto,
  • Rozpatrzenie odwołania – 1700,00 zł brutto.

Powyższe stawki obejmują wszystkie koszty związane z oceną, w tym także udział w spotkaniach panelu ekspertów (również w formie online).

Źródło: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Wpis został opublikowany 1 czerwiec 2021 w następujących kategoriach: News, Polecamy, Technologie. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć