CSR w energetyce » Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna wspiera…

Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna wspiera Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

1 Wrz 2020 Brak komentarzy Share 'Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna wspiera Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie' on Facebook Share 'Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna wspiera Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie' on Email Share 'Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna wspiera Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie' on Print Friendly

– Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna wspiera wydarzenia i inicjatywy lokalne, dzięki czemu aktywnie uczestniczy w życiu regionów, w których prowadzi swoją działalność. Jako odpowiedzialny pracodawca zatrudniający prawie 15 tys. pracowników na terenie pięciu województw stawiamy sobie za cel propagowanie kultury muzycznej na najwyższym poziomie wśród społeczności lokalnej, dlatego dostrzegamy potrzebę współpracy z taką instytucją jak Filharmonia w Szczecinie. Grupa Kapitałowa PGE wspiera polskie filharmonie, nasza spółka dziś poszerza tą listę, obejmując mecenat nas wydarzeniami artystycznymi szczecińskiej filharmonii. To w Szczecinie znajduje się jeden z siedmiu Oddziałów naszej spółki, Zespół Elektrowni Dolna Odra, a pracownicy oddziału stanowią znaczną część wśród gości szczecińskiej filharmonii – mówi Wioletta Czemiel-Grzybowska, Prezes Zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Filharmonia jest cenionym obiektem w województwie zachodniopomorskim. Na przestrzeni lat z Orkiestrą Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie współpracowali światowej sławy dyrygenci i soliści, m.in. Renard Czajkowski, Krystian Zimerman, Rafał Blechacz, Leszek Możdżer, Małgorzata Walewska. Szczecińska filharmonia dba o rozwój i współpracę młodych muzyków oraz promocję polskiej muzyki współczesnej, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki Witolda Lutosławskiego – jest bowiem inicjatorem międzynarodowego projektu „International Lustosławski Youth Orchestra”.

Filharmonia mieści się w nowoczesnym, wyróżnianym w wielu konkursach budynku. Budowla charakteryzuje się odwagą i lekkością, a jednocześnie tworzy spójną linią z neogotycką zabudową otoczenia.

Wsparcie przez spółkę PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna szczecińskiej filharmonii to nie jedyny przykład współpracy Grupy PGE z filharmoniami. Grupa angażuje się w mecenat kultury wysokiej, pozostając jednym z największych mecenasów kultury w kraju. PGE Polska Grupa Energetyczna wspiera Filharmonię Narodową w Warszawie, a od 2012 r. nosi honorowy tytuł Mecenasa Roku.

Z kolei PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, wspiera Polską Filharmonię Bałtycką w Gdańsku, Filharmonię im. Karola Szymanowskiego w Krakowie oraz Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu. Spółka kontynuuje również współpracę z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną oraz Filharmonią Zielonogórską im. Tadeusza Bairda, ma również plan współpracy z filharmoniami w kolejnych miastach, w których posiada swoje elektrociepłownie. Są wśród nich Rzeszów, Kielce, Lublin i Gorzów.

Koncerty w filharmoniach od zawsze cieszą się dużą popularnością wśród słuchaczy.W  sezonie artystycznym 2019/2020 w wydarzeniach muzycznych w filharmoniach pod patronatem Grupy PGE wzięło udział blisko 400 tys. słuchaczy.

Źródło: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

Wpis został opublikowany 1 Wrz 2020 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Możesz zostawić komentarz lub użyć trackbacka.

Zostaw komentarz

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć