Wydarzenia - relacje

Relacja z XI Konferencji „Gaz w Energetyce – Realizacja i Eksploatacja Bloków Gazowych i Gazowo-Parowych”

W dniach 27-28 sierpnia br. w Pile odbyła się XI edycja Konferencji „Gaz w Energetyce – Realizacja i Eksploatacja Bloków Gazowych i Gazowo-Parowych”, zorganizowana przez Wydawnictwo „Nowa Energia”.

 

Uczestników podczas panelu otwarcia konferencji przywitał Mirosław Elicki z Miejskiej Energetyki Cieplnej w Pile oraz Mariusz Marchwiak z Wydawnictwa “Nowa Energia”.

Moderatorem Konferencji był Prof. dr hab. inż. Krzysztof Badyda, Dyrektor Instytutu Techniki Cieplnej na Politechnice Warszawskiej.

 

Patronat Honorowy:

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego

Dr inż. Piotr Głowski, Prezydent Miasta Piły

Partnerzy wydarzenia:

Miejska Energetyka Cieplna Piła Sp. z o.o. – Grupa Enea 

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

PGNiG TERMIKA SA

MITSUBISHI HITACHI POWER SYSTEMS EUROPE GMBH

 

I PANEL

Pierwszy panel rozpoczął prof. dr hab. inż. Krzysztof Badyda z Politechniki Warszawskiej omawiając perspektywy Energetyki Gazowej na najbliższe lata. Realizację bloków gazowo-parowych w Elektrociepłowni Żerań i Elektrociepłowni Stalowa Wola omówił Jarosław Głowacki z PGNiG TERMIKA SA. Strategia OGP GAZ-SYSTEM, a rozwój energetyki gazowej to temat wystąpienia Marka Elert z firmy OGP GAZ SYSTEM S.A. Turbina H-100 jako rozwiązanie dla ciepłownictwa to obszar prezentacji, którą przedstawił Damian Opłocki z Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe GmbH.

 

II PANEL

System ciepłowniczy w Pile, czyli nowe inwestycje w kogenerację gazową to temat wystąpienia które wygłosił Mirosław Elicki z Miejskiej Energetyki Cieplnej w Pile. Dedykowane wersje silników oraz rozwiązania cyfrowe do zarządzania silnikami INNIO Jenbacher były tematem prezentacji, którą przedstawił Michał Opozda reprezentujący firmę INNIO JENBACHER. Gaz jako paliwo alternatywne dla obniżenia emisji CO2 w aktualnie pracujących kotłach energetycznych to tytuł prezentacji Tomasza Jaros, Projektant z Centralnego Biura Konstrukcji Kotłów S.A.

 

III PANEL

Doświadczenia eksploatacyjne silników gazowych w MEC Piła omówił Radosław Lech z Miejskiej Energetyka Cieplnej w Pile. Budowa elektrowni gazowych w świetle logistyki kluczowych urządzeń była tematem wystąpienia Andreasa Häfnera z firmy BEST Logistics. Zawory regulacyjne POLNA S.A. – sztuka projektowania zaworów na miarę to temat wystąpienia Marka Kurasia z Zakładów Automatyki „POLNA” S.A.

 

WYCIECZKA TECHNICZNA

Podczas drugiego dnia konferencji była możliwość zwiedzania EC Koszyce (Miejska Energetyka Cieplna Piła Sp. z o.o. – Grupa Enea).

 

PROGRAM KONFERENCJI

PEŁNA FOTORELACJA

Koszt dostępu do materiałów: 490 zł netto (pełne nagranie + dostęp do udostępnionych prezentacji).

Źródło: Wydawnictwo “Nowa Energia”

Działy

Reklama