CSR w Energetyce

Wojciech Korfanty na kominie elektrowni. TAURON uczcił Powstania Śląskie

W niedzielny wieczór na chłodni kominowej jednej z elektrowni TAURONA pojawił się widoczny z kilkunastu kilometrów portret Wojciecha Korfantego. W ten sposób firma uczciła rocznice Powstań Śląskich. Na Instagramie TAURONA startuje też konkurs, w którym do wygrania jest lot widokowy balonem nad Śląskiem.

Wielki portret Wojciecha Korfantego podziwiać można od niedzielnego wieczora na budynku chłodni kominowej nowego bloku energetycznego Elektrowni Jaworzno. W ten sposób TAURON postanowił uczcić rocznicę Powstań Śląskich, niepodległościowych zrywów z lat 1919-1920-1921, które miały niebagatelne znaczenie dla późniejszej historii nie tylko Śląska, ale i całej Polski.

– TAURON jest jednym z głównych filarów gospodarki w tej części Polski. Z wielkim szacunkiem podchodzimy do tradycji i historii. Przeszłość daje nam energię do budowania lepszej przyszłości – mówi Łukasz Zimnoch, Rzecznik Prasowy TAURON Polska Energia.

Wybór postaci Wojciecha Korfantego nie był przypadkowy. To właśnie on uznawany jest za jedną z najważniejszych postaci w historii niepodległej Polski i orędownika przyłączenia Śląska do Rzeczpospolitej. Wizerunek Korfantego podziwiać będzie można jeszcze dziś wieczorem. Iluminacja rozpoczyna się punktualnie o godz. 21 i trwa trzy godziny.

–Zaraz za Jaworznem zaczyna się historyczny Śląsk. Podświetlony komin widać nocą z odległości kilkunastu km, a sąsiedztwo autostrady A4 sprawia, że przekaz trafił do tysięcy przejeżdżających tamtędy kierowców – mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia. – Mam nadzieję, że w ten sposób uda nam się ożywić pamięć o tych niezwykłych wydarzeniach. O tym, jak ważny był to moment w świadczą dane gospodarcze. Śląsk był ważnym elementem gospodarki II RP – dodaje Rzecznik TAURONA.

TAURON kocha Śląsk

Na swoim profilu na Instagramie TAURON organizuje też specjalny konkurs – #KochamŚląsk, który nawiązuje do setnej rocznicy wybuchu II Powstania Śląskiego (19/20 sierpnia 1920 roku). Zadaniem uczestników będzie opublikowanie na swoim profilu na Instagramie zdjęć pokazujących Śląsk, jaki kochają i oznaczenie ich #KochamŚląsk. Najlepsze zdjęcia będą sukcesywnie publikowane na instagramowym profilu TAURONA, a następnie jury wyłoni 10 zwycięskich prac, które w późniejszym terminie zostaną umieszczone na objazdowej wystawie plenerowej.

W konkursie warto wziąć udział, ponieważ dla zwycięzcy przewidziany jest voucher na widokowy lot balonem nad Śląskiej dwa dwóch osób.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Działy

Reklama