Edukacja » Nowoczesne wyposażenie laboratorium od TAURONA

Nowoczesne wyposażenie laboratorium od TAURONA

9 Lip 2020 Możliwość komentowania Nowoczesne wyposażenie laboratorium od TAURONA została wyłączona Share 'Nowoczesne wyposażenie laboratorium od TAURONA' on Facebook Share 'Nowoczesne wyposażenie laboratorium od TAURONA' on Email Share 'Nowoczesne wyposażenie laboratorium od TAURONA' on Print Friendly

Nowoczesne wyposażenie laboratorium elektronicznego trafi do Technikum Elektronicznego nr 4 w Tarnowskich Górach. To kolejna proedukacyjna inicjatywa TAURONA kierowana do szkół średnich na Śląsku.

– Statystyki pokazują, że w niedalekiej przyszłości na rynku może zabraknąć specjalistów z dziedziny energetyki. Dlatego słuchamy młodego pokolenia i staramy się zapewnić im dogodne i atrakcyjne warunki rozwoju zawodowego – mówi Marek Wadowski, Wiceprezes TAURON Polska Energia ds. finansów.

Od nowego roku szkolnego uczniowie klas profilowanych będą mogli korzystać ze specjalistycznych urządzeń, które ułatwią prowadzenie zajęć technicznych. W skład nowoczesnego laboratorium weszło pięć kompletnych zestawów trenażerów do ćwiczeń elektroniki cyfrowej oraz tablica multimedialna wraz z oprzyrządowaniem. Sprzęt ufundował TAURON w ramach współpracy ze szkołami branżowymi.

– Tego typu inicjatywy firm działających na Śląsku to doskonały przykład współpracy biznesu i szkolnictwa branżowego. Dziś inwestujemy w młodych ludzi, by w przyszłości ich kompetencje wzmacniały innowacyjność firm w regionie – ocenił Marcin Ślęzak, Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach.

Przekazanie laboratorium elektronicznego to kolejna proedukacyjna inicjatywa firmy. TAURON od lat wspiera szkoły i inne placówki edukacyjne, m.in. tworząc w technikach klasy patronackie, w których obecnie uczy się aż 1300 uczniów. Najlepsi z nich mogą liczyć na stypendia naukowe fundowane przez firmę. TAURON organizuje również zajęcia praktyczne, a także praktyki i staże zawodowe w rzeczywistych warunkach pracy.

W proces nauczania zaangażowani są także sami pracownicy TAURONA, wcielający się w rolę wykładowców i prowadzących warsztaty merytoryczne.

Wiosną tego roku TAURON na platformie YouTube uruchomił kanał edukacyjny w ramach programu „Bezpieczniki TAURONA – włącz dla dobra dziecka”’. Można na nim znaleźć filmy dla dzieci i młodzieży, które w przystępny i atrakcyjny sposób przedstawiają zagadnienia z dziedziny fizyki i energetyki. Ponad to na stronie https://edukacja.bezpieczniki.tauron.pl/ znajdują się, m.in. gotowe scenariusze lekcji, gry online, quizy i ćwiczenia, a nawet instrukcje krok po kroku, jak w bezpieczny sposób, w domowych warunkach przeprowadzić ciekawe doświadczenia.

Co roku TAURON organizuje również konkurs na najlepszą pracę dyplomową z dziedziny energetyki, zaś pod koniec kwietnia w porozumieniu z Kuratorium Oświaty w Krakowie ufundował dzieciom w trudnej sytuacji ekonomicznej sprzęt komputerowy, który pozwolił im na udział w lekcjach on-line.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Wpis został opublikowany 9 Lip 2020 w następujących kategoriach: Edukacja, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć