Paliwa dla energetyki

Wyróżnienie w programie IR Excellence dla PGNiG

Badanie zorganizowane przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie wśród 160 spółek giełdowych wskazało najlepsze strony internetowe z zakresu Relacji Inwestorskich. PGNiG znalazło się wśród spółek z najwyższą oceną.

W kilkuetapowym programie udział wzięły spółki z indeksów WIG20, mWIG40, sWIG80 oraz 20 spółek z sektora gamingowego. Rok temu ich strony IR zostały poddane ocenie, a każda ze spółek otrzymała raport z rekomendacjami. Relacje Inwestorskie w PGNiG SA otrzymały wówczas maksymalny wynik, jaki można było osiągnąć w programie. W tym roku GPW ponownie sprawdziła te strony, by przyjrzeć się zmianom. Strona https://pgnig.pl/relacje-inwestorskie znów znalazła się wśród najwyżej ocenionych.

– Zespół relacji inwestorskich PGNiG dokłada wielu starań, aby na bieżąco reagować na potrzeby inwestorów i udostępniać im możliwie najszerszy i naj­bardziej aktualny zakres danych w najbardziej przystępny sposób. Nadal będziemy się przyglądać nowym trendom w komunikacji i wdrażać użyteczne dla inwestorów rozwiązania – skomentował Przemysław Wa­cławski, Wiceprezes Zarządu PGNiG ds. Finansowych.

W ramach badania IR Excellence Programme sprawdzono dostępność określonych danych w szczególności w języku angielskim na stronach korporacyjnych emitentów notowanych na GPW, m. in. aktualnych informacji na temat spółki, danych finansowych i niefinansowych, opisu działalności oraz modelu biznesowego.

Źródło: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA

Działy

Reklama