CSR w Energetyce

OZE jak malowane – serce PGE Energia Odnawialna bije na Woli

Zamysłem PGE EO było to, aby projekt korespondował z miejskim krajobrazem warszawskiej Woli, a jednocześnie akcentował ekologiczny charakter działalności spółki.

– Jako wytwórca OZE mamy pozytywny wpływ na życie Polaków. W naszym muralu wyraziliśmy to na dwóch płaszczyznach: zarówno na poziomie kreacji artystycznej, jak również za sprawą zastosowanych metod i materiałów – podkreśla Marcin Karlikowski, Prezes Zarządu PGE EO.

Mural jest unikalną, trwałą realizacją wykonaną w całości przy użyciu farb fotokatalitycznych. Barwniki te, w obecności promieni UV i wilgoci, zamieniają toksyny oraz mikroby w nieszkodliwe substancje,np. w wodę. Ściana budynku przy ul. Ogrodowej cieszy oczy przechodniów atrakcyjnym przekazem,a jednocześnie pochłania smog i niebezpieczne mikroorganizmy z otoczenia. Co ważne, mural jest projektem ‘zero waste’ w czystej postaci. W trosce o środowisko, spółka postawiła na upcycling. Banner reklamowy, który wcześniej okalał ścianę budynku, został oczyszczony i przerobiony na kilkaset toreb na zakupy.

Spółka ma nadzieję, że mural stanie się rozpoznawalnym elementem tkanki miejskiej,a jednocześnie zagości w świadomości odbiorców jako symbol wyznaczonego przez Grupę PGE zielonego kierunku rozwoju.

Działy

Reklama