CSR w energetyce » Bezpieczniki TAURONA – doświadczenia i edukacja online

Bezpieczniki TAURONA – doświadczenia i edukacja online

23 Cze 2020 Możliwość komentowania Bezpieczniki TAURONA – doświadczenia i edukacja online została wyłączona Share 'Bezpieczniki TAURONA – doświadczenia i edukacja online' on Facebook Share 'Bezpieczniki TAURONA – doświadczenia i edukacja online' on Email Share 'Bezpieczniki TAURONA – doświadczenia i edukacja online' on Print Friendly

Już dziś o godz. 17 na profilu TAURONA na Facebooku, naukowcy z programu edukacyjnego „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka” zaproszą dzieci i rodziców do wspólnej zabawy i odkrywania niezwykłego świata energii elektrycznej. Będą eksperymentować, badać, odpowiadać na pytania i bawić. Rodziców zainspirują do eksperymentów, które będzie można potem odtworzyć w domowych warunkach.

Doświadczenia przeprowadzone podczas lekcji online odpowiedzą między innymi na pytania czy kamień przewodzi prąd, lub czy uda się wytworzyć iskrę w prostym laboratorium? A wszystko to w interakcji z widzami na monitorach domowych komputerów.

Pomysł na internetowe eksperymentowanie to kontynuacja działań edukacyjnych, jakie TAURON Dystrybucja prowadził w kończącym się właśnie roku szkolnymW ostatnich miesiącach i trudnym okresie dla szkół, za pośrednictwem internetu spółka wspierała edukacyjnie nauczycieli, rodziców i dzieci.

– Dla szkół nasza inicjatywa edukacji za pomocą platformy e-lerningowej była niezwykle cenna. Po wprowadzeniu zdalnych lekcjinauczycie szczególnie chętnie sięgali po gotowe scenariusze lekcji i pomoce dydaktyczne do realizacji lekcji online. W tym samym czasie, czyli od końca marca filmy edukacyjne spółki, zamieszczone na kanale youtube.com/TauronTV zostały odtworzone blisko 200 000 razy – mówi Ewa Groń, Rzecznik Prasowy TAURON Dystrybucja.

Działania edukacyjne TAURONA prowadzone są przede wszystkim na platformie programu „Bezpieczniki TAURONA” oraz na kanale YouTube. W obu tych miejscach można znaleźć filmy edukacyjne dla uczniów klas 1-8 szkoły podstawowej. Dodatkowo na platformie znajdują się gotowe scenariusze lekcji, gry i zabawy dla uczniów. Część materiałów dostosowana jest do potrzeb uczniów niepełnosprawnych.

Wszystkie pomoce dydaktyczne są zgodne z podstawą programową wyznaczoną przez MEN i też dlatego zainteresowanie tą formą edukacji jest bardzo duże. Na platformie zarejestrowanych jest ok. 2100 nauczycieli i prawie 270 szkół z całej Polski.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Wpis został opublikowany 23 Cze 2020 w następujących kategoriach: CSR w energetyce, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć