OZE

Prąd ze słońca. Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaice

TAURON przygotował darmowy e-book w całości dotyczący fotowoltaiki dla domu. Klienci znajdą w nim odpowiedzi na wszystkie najczęściej zadawane pytania  od tego, jak pozyskać dotację, przez dobór odpowiedniej mocy, po szczegóły techniczne instalacjiPublikacja dostępna jest na stronie www.tauron.pl/ebook

– Stale rozbudowywana oferta czystej energii stanowi istotny element Zielonego Zwrotu TAURONA. Dużą popularnością cieszy się na przykład oferta bezpłatnego kredytu na fotowoltaikę. Z tego rozwiązania korzysta ponad 60 procent gospodarstw domowych kupujących panele fotowoltaiczne od TAURONA – mówi Filip Grzegorczyk, Prezes Zarządu TAURON Polska Energia. – W przygotowanym e-booku klienci znajdą natomiast przydatne informacje, które pozwolą dobrać optymalną dla ich domu instalację fotowoltaiczną – dodaje prezes TAURONA.

Fotowoltaika staje się coraz powszechniejszą metodą pozyskiwania energii. Polacy, zainteresowani oszczędnościami, coraz częściej szukają informacji na jej temat. Na tę potrzebę odpowiedział TAURON, udostępniając 67 stron praktycznego przewodnika o tej tematyce.

Poradnik zawiera odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania – m.in. o opłacalność fotowoltaikiCzytelnik dowie się także jak dobrać moc instalacji oraz gdzie zwracać się o dofinansowanie lub dotację. Oprócz wyjaśnień dotyczących kwestii technicznych i finansowych w e-booku przedstawiono także doświadczenia osób, które zamontowały panele fotowoltaiczne oraz powody, dla których zdecydowały się na tę inwestycję.

Na popularność fotowoltaiki wpływa chęć zmniejszenia kosztów eksploatacji budynków, przy jednoczesnej trosce o środowisko. Fotowoltaika doskonale wpisuje się w ten nurt – jest skutecznym sposobem pozyskiwania energii ze słońca, a co za tym idzie, obniżenia rachunków. Jednak by inwestycja w panele fotowoltaiczne była opłacalna i efektywna, musi zostać odpowiednio przygotowana.

Te istotne dla inwestora etapy przedstawione są w e-booku. W poradniku mówi się m.in. o tym, jak odpowiednio dobrać moc instalacji. Jej przeszacowanie lub niedoszacowanie może bowiem znacząco wpłynąć na okres zwrotu inwestycji.

Aby mieć pewność, że instalacja fotowoltaiczna będzie pracować niezawodnie przez wiele lat, należy wybierać rozwiązania oferowane przez sprawdzone i wiarygodne firmy. Warto też przeanalizować sposób finansowania inwestycji (środki własne lub kredyt), a także skorzystać z dostępnych form dofinasowania. Te wszystkie czynniki znacząco wpłyną na stopę zwrotu inwestycji. 

E-book „Fotowoltaika dla domu” zawiera wszystkie najważniejsze informacje dotyczące tej kwestii. We współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie przygotowano zestawienie aktualnych zasad funkcjonowania programów „Czyste Powietrze” i „Mój Prąd”, a także opis możliwości, jakie daje ulga termomodernizacyjna.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Działy

Reklama