Ciepłownictwo » 8,5 mln zł pozyskanych na modernizacje sieci ciepłowniczej

8,5 mln zł pozyskanych na modernizacje sieci ciepłowniczej

18 Maj 2020 Brak komentarzy Share '8,5 mln zł pozyskanych na modernizacje sieci ciepłowniczej' on Facebook Share '8,5 mln zł pozyskanych na modernizacje sieci ciepłowniczej' on Email Share '8,5 mln zł pozyskanych na modernizacje sieci ciepłowniczej' on Print Friendly

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Ciechanowie Sp. z o.o. za ponad 12 mln zł przebuduje sieci ciepłownicze w mieście. PEC pozyskało ponad 8,5 mln zł bezzwrotnej dotacji na realizację zadania.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Ciechanowie Sp. z o.o. pozyskało dotację w kwocie 8 510 268,00 zł na przeprowadzenie projektu modernizacji systemu ciepłowniczego w mieście, mającego na celu ograniczenie strat przesyłu i dystrybucji ciepła.

Dziś (15 maja) Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej opublikował listę projektów rekomendowanych do dofinansowania w ramach konkursu. Całkowity koszt projektu to 12 317 318,40 zł. Składają się na niego kwota przyznanej dotacji 8 510 268,00 zł, pożyczka zwrotna z NFOŚiGW w kwocie 1 501 812,00 zł oraz kwota VAT finansowana ze środków własnych.

Zakres projektu obejmuje poprawę bezpieczeństwa systemowego przy przesyłaniu ciepła poprzez budowę sieci cieplnej w celu wyłączenia wyeksploatowanej napowietrznej sieci ciepłowniczej oraz wymianę izolacji termicznej na sieci kanałowej.

Dzięki realizacji projektu polegającego na modernizacji systemu ciepłowniczego (sieci i węzłów cielnych) w znaczący sposób ulegnie poprawie sprawność przesyłu i dystrybucji energii cieplnej na terenie miasta.

Kierunkowym celem realizacji projektu jest wdrażanie polityki energetycznej w zakresie oszczędności w wykorzystaniu energii cieplnej na szczeblu gminy. Podstawowym celem przebudowy systemu ciepłowniczego jest redukcja emisji gazów cieplarnianych oraz pozostałych zanieczyszczeń do atmosfery.

Po podpisaniu umów na dofinansowanie z NFOŚiGW ogłaszane będą przetargi na realizację zadania. Roboty wykonawcze będą mogły rozpocząć się po sezonie zimowym.

Źródło: www.umciechanow.pl

Wpis został opublikowany 18 Maj 2020 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Możesz zostawić komentarz lub użyć trackbacka.

Zostaw komentarz

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć