CSR w Energetyce

Majówka z MegaMocą TAURONA

Przed nami wyjątkowa majówka, bo w czasie pandemii z koronawirusem. TAURON zachęca, by spędzić ten czas odpowiedzialnie. Wybierającym się na spacer firma rozda jednorazowe maseczki. W czwartek w okolicach najpopularniejszych parków na Śląsku, w Małopolsce i Dolnym Śląsku pojawią się elektryczne samochody w kolorze magentowym z maseczkami. Inicjatywa odbędzie się w ramach akcji Majówka z MegaMocą. 

 Od początku jesteśmy zaangażowani w działania, których celem jest minimalizacja wpływu pandemii na nasze życie społeczne i gospodarcze. Tym razem zachęcamy do bezpiecznej majówki, naszymi magentowymi samochodami elektrycznymi we Wrocławiu, Krakowie i Katowicach rozwieziemy tysiące maseczek, aby zachęcić spacerujących do bezpiecznego spędzania czasu –  mówi Filip Grzegorczyk, Prezes Zarządu TAURON Polska Energia.

Przechodnie będą mogli otrzymać maseczki w następujących lokalizacjach: w Katowicach, przy Alei Żyrafy w Parku Śląskim, w Krakowie, przy ul. Lema 7 (TAURON Arena Kraków tuż obok Parku Lotników Polskich) i we Wrocławiu, na Placu Teatralnym 4  (obok Parku Staromiejskiego).

Akcja odbędzie się między godz. 12 a 14 lub do wyczerpania zapasów maseczek. Mieszkańcy powinni szukać znaku rozpoznawczego – magentowych samochodów z logiem TAURONA. Maseczki będą rozdawane z uwzględnieniem wszystkich koniecznych środków bezpieczeństwa.

To nie pierwsza tego typu akcja marki. Pracownicy TAURONA, w ramach wolontariatu pracowniczego, uszyli już 1000 maseczek wielokrotnego użytku. Trafiły one do ich kolegów
z różnych spółek, którzy na co dzień nie mogą świadczyć pracy w trybie zdalnym – górników, pracowników elektrowni czy elektrociepłowni.

Maski służą im w trakcie codziennej drogi do i z pracy. To właśnie dzięki nim TAURON nieprzerwanie może dostarczać do domów energię elektryczną, ciepło i gaz. Żeby zapewnić bezpieczeństwo, firma wdrożyła specjalne procedury. Pracownicy wyposażeni są w środki ochrony osobistej, dodatkowo przy wejściu do zakładów mierzona jest temperatura, wprowadzony został także podział na ściśle określone zespoły, bez możliwości rotacji załogi.

Domowa edukacja z TAURONEM

TAURON włączył się w walkę z koronawirusem, nie tylko wspierając służbę zdrowia, ale również działając na rzecz edukacji zdalnej. W marcu został uruchomiony kanał edukacyjny youtube.com/TauronTV, gdzie można znaleźć filmy dla dzieci i młodzieży opowiadające o tym jak powstaje prąd i jak bezpiecznie się z nim obchodzić.

Z materiałów tam udostępnionych skorzystało ponad 17 tys. nauczycieli. Nauczyciele w czasie epidemii chętnie korzystają również z gotowych scenariuszy lekcji i innych materiałów znajdujących się na platformie edukacyjnej spółki TAURON Dystrybucja edukacja.bezpieczniki.tauron.pl.

Dzieciom z Małopolski, które są w trudnej sytuacji ekonomicznej, TAURON umożliwił z kolei zakup komputerów, aby ułatwić naukę zdalną. Bony na zakup komputerów i laptopów trafią do kilkudziesięciu potrzebujących dzieci poprzez Fundację TAURON. Otrzymają je m.in. dzieci, które ich najbardziej potrzebują w tym z niepełnosprawnościami i różnego rodzaju chorobami.
Inicjatywa jest realizowana w porozumieniu z Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Działy

Reklama