CSR w Energetyce

Ponad 2 mln zł od PGNiG dla Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie na walkę z Covid-19

PGNiG przekazało ponad 2 mln zł, w ramach pomocy organizowanej przez Ministerstwo Aktywów Państwowych, Centralnemu Szpitalowi Klinicznemu MSWiA w Warszawie. Kwota ta pozwoli na zakup sprzętu i aparatury medycznej niezbędnej w walce z epidemią koronawirusa, m.in. respiratorów czy systemów do kompresji klatki piersiowej. To jedna z inicjatyw Spółki wspierająca placówki medyczne w tym trudnym czasie.

Wszystkie spółki skarbu państwa angażują się w walkę z epidemią koronawirusa. To cieszy i daje nadzieję. PGNiG pomaga tam, gdzie wsparcie jest szczególnie potrzebne, przeznaczając pieniądze na zakup aparatury medycznej. Jak każda odpowiedzialna firma nie zapomina też o własnych pracownikach i bezpieczeństwie energetycznym Polaków. Takie działanie musi przynieść efekty – komentuje Jacek Sasin, Wicepremier, Minister Aktywów Państwowych.

PGNiG jest jedną z największych firm w Polsce. Zapewniamy bezpieczeństwo energetyczne kraju. Nasza pozycja to jednocześnie przywilej i zobowiązanie. Dlatego bez wahania zaangażowaliśmy się w pomoc organizowaną przez Ministerstwo Aktywów Państwowych – wyjaśnia Jerzy Kwieciński, Prezes Zarządu PGNiG SA.

Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie otrzymał ponad 2,1 mln zł. Środki te zostaną wykorzystane zakup sprzętu potrzebnego do ratowania zdrowia i życia pacjentów. Pomoc została przekazana za pośrednictwem Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

– W PGNiG jesteśmy świadomi, jak ważna jest społeczna odpowiedzialność biznesu, szczególnie w takim momencie, w jakim się obecnie znajdujemy. Wiemy też, jak ogromne wyzwania stoją przed placówkami medycznymi, które są na pierwszej linii frontu walki z epidemią. Środki, które przekazujemy, to wyraz naszego wsparcia dla Polaków, ale też wdzięczności dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych – mówi Prezes Jerzy Kwieciński. – Tak rozumiemy społeczną rolę PGNiG, której odzwierciedleniem jest hasło „Jesteśmy blisko Ciebie” dodaje.

Źródło: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA

Działy

Reklama