Edukacja

Ponad 5 tys. nauczycieli skorzystało z materiałów edukacyjnych TAURONA

W ciągu tygodnia od uruchomienia nowego kanału edukacyjnego TAURONA z filmowych materiałów edukacyjnych skorzystało już ponad 5 tys. nauczycieli. W trudnym dla uczniów i nauczycieli czasie zdalnego nauczania, filmy edukacyjne spółki na YouTube i propozycje zajęć dostępne na portalu edukacja.bezpieczniki.tauron.pl stają się jednym z narzędzi chętnie wykorzystywanych w tworzeniu lekcji on-line. W ostatnich dniach na platformie edukacyjnej spółki TAURON Dystrybucja rejestruje się codziennie kilkudziesięciu nowych nauczycieli.

– Internet to teraz szczególnie ważne źródło poszerzania wiedzy. Dzieci i młodzież szukają takich stron i źródeł informacji, które w atrakcyjnej formie przekażą im wiedzę i uzupełnią lub wzbogacą zajęcia online z nauczycielami – mówi Filip Grzegorczyk, Prezes Zarządu TAURON Polska Energia. – Nasza platforma edukacyjna https://edukacja.bezpieczniki.tauron.pl/ jest doskonałym narzędziem dedykowanym głównie nauczycielom, ale również rodzicom i dzieciom. Przygotowana jest wspólnie z metodykami nauczania i nauczycielami, co gwarantuje wysoki poziom materiałów, dostosowany do programu poszczególnych klas i wieku dzieci – dodaje prezes TAURONA. 

W ostatnim tygodniu nauczyciele szczególnie chętnie korzystali z filmu „Skąd się bierze prąd”. Ze statystyk wynika, że ponad tysiąc osób wykorzystało ten film przygotowując lekcje on-line dla swoich uczniów, w ten sposób odbiorcami treści mogło być kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całej Polski. Filmy edukacyjne przygotowane przez TAURON w prosty w odbiorze sposób opowiadają o niełatwych zjawiskach fizycznych lub prezentują doświadczenia, które nie mogą zostać zrealizowane w szkolnym laboratorium. Wszystkie pliki dostępne są także w wersjach dla dzieci z niepełnosprawnościami, a więc z audiodeskrypcją, napisami dla niesłyszących czy z tłumaczeniem migowym.

„Bardzo się cieszę, że taką stronę państwo stworzyli. W bardzo prosty i przyjazny dla dzieci sposób można przekazać trudne tematy. Moja 6 klasa jest zachwycona” – napisała jedna z nauczycielek, komentując filmy edukacyjne o zjawiskach fizycznych, związanych z elektrycznością i bezpiecznym użytkowaniu energii.

Działania edukacyjne TAURONA skupione są przede wszystkim na platformie programu „Bezpieczniki TAURONA” oraz kanale TAURON TV na YouTube. W obu tych miejscach można znaleźć filmy edukacyjne dla uczniów klas 1-8 szkoły podstawowej. Dodatkowo na platformie znajdują się gotowe scenariusze lekcji, gry i zabawy dla uczniów. Wszystkie pomoce dydaktyczne dostosowane są do podstawy programowej wyznaczonej przez MEN.

Rejestracja w programie jest bezpłatna i dostępna dla nauczycieli z całej Polski. Platforma edukacyjna „Bezpieczników TAURONA” dostępna jest na stronie https://edukacja.bezpieczniki.tauron.pl/.

Filmy edukacyjne dostępne są również na kanale youtube.com/TauronTV.

Zostań w domu i załatw wszystkie sprawy

Bez wychodzenia z domu można załatwić wszystkie sprawy – tak TAURON zachęca wszystkich zainteresowanych do kontaktu. Firma wprowadziła spore ułatwienia dla swoich klientów. Najważniejsze informacje dotyczące bieżących spraw można otrzymać na wirtualnym czacie, który dostępny jest bez logowania na stronie tauron.pl. Przez internet można też przekazać odczyt licznika energii, czy otrzymać nową ofertę. Dokumenty przyjmowane są w formie elektronicznej – nawet w formie zdjęć z telefonu wypełnionych wniosków lub dokumentów.

W obecnej sytuacji najważniejszym zadaniem spółek Grupy TAURON jest zapewnienie ciągłości dostaw energii elektrycznej i ciepła. Firma utrzymuje również stały kontakt z klientami. W sprawach związanych z dostawą energii elektrycznej oraz sprzedażą prądu i gazu można teraz korzystać z Wirtualnego Biura Obsługi.

Najwygodniejszą formą obsługi jest serwis Mój TAURON. Ta platforma czynna jest siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Korzysta z niej już ponad 1,3 mln klientów indywidualnych oraz z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Serwis umożliwia każdemu klientowi łatwy i natychmiastowy dostęp do faktur, informacji o zużyciu energii oraz formularzy ułatwiających załatwienie różnych spraw związanych z prądem i gazem. Z serwisu Mój TAURON można też korzystać w wersji mobilnej. Zachęcamy więc klientów, by założyli swoje konto w bezpłatnym serwisie Mój TAURON.

Nieprzerwane dostawy energii i ciepła

W obliczu panującej epidemii TAURON dba o nieprzerwane dostawy energii elektrycznej i ciepła dla klientów, przy wprowadzonych licznych działaniach prewencyjnych. Pracownicy, którzy sprawują całodobowy nadzór nad siecią elektroenergetyczną, podzieleni zostali na stałe zespoły bez możliwości rotacji pomiędzy nimi.

Wstrzymano też wszystkie prace planowe, które mogłyby wiązać się z koniecznością czasowego wyłączenia odcinków linii energetycznych. Odczyty liczników są prowadzone wyłącznie w przypadku liczników znajdujących się na zewnątrz obiektów mieszkalnych, tak aby pracownicy nie musieli wchodzić do wnętrza. Bez zakłóceń są także realizowane dostawy ciepła i ciepłej wody dla mieszkańców konurbacji śląsko-dąbrowskiej przez TAURON Ciepło.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Działy

Reklama