Edukacja » Towarowa Giełda Energii ogłasza 6. edycję Konkursu dla mediów…

Towarowa Giełda Energii ogłasza 6. edycję Konkursu dla mediów Platynowe Megawaty

7 Maj 2020 Możliwość komentowania Towarowa Giełda Energii ogłasza 6. edycję Konkursu dla mediów Platynowe Megawaty została wyłączona Share 'Towarowa Giełda Energii ogłasza 6. edycję Konkursu dla mediów Platynowe Megawaty' on Facebook Share 'Towarowa Giełda Energii ogłasza 6. edycję Konkursu dla mediów Platynowe Megawaty' on Email Share 'Towarowa Giełda Energii ogłasza 6. edycję Konkursu dla mediów Platynowe Megawaty' on Print Friendly

6 maja 2020 r., rozpoczyna się kolejna edycja Konkursu dla mediów Platynowe Megawaty. Już po raz szósty Towarowa Giełda Energii S.A. przyzna nagrody dziennikarzom, których ubiegłoroczne publikacje poruszały tematykę rynku energii elektrycznej, gazu i odnawialnych źródeł energii. 

Patronat Honorowy nad 6. edycją Konkursu objęli: Minister Aktywów Państwowych, Minister Klimatu oraz Prezes Urzędu Regulacji Energetyki. 

Partnerami Konkursu zostały: TAURON Polska Energia S.A. (Partner strategiczny), GAZ-SYSTEM S.A., Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A., PKN Orlen S.A., Izba Rozliczeniowa Giełd Towarowych S.A. oraz TRMEW Obrót S.A.

207 publikacji, 15 nagrodzonych dziennikarzy, którzy na co dzień zajmują się zagadnieniami szeroko pojętego rynku energii, to wyniki dotychczasowych pięciu edycji Konkursu. Z roku na rok wydarzenie to cieszy się coraz większym zainteresowaniem mediów, co potwierdza nie tylko wzrastająca liczba zgłoszeń, ale również szacowne grono Partnerów, którzy wspierają Konkurs od początku jego istnienia.

– Prezes Urzędu Regulacji Energetyki jest patronem honorowym konkursu organizowanego przez Towarową Giełdę Energii od jego pierwszej edycji. Inicjatywa ma na celu wyróżnienie tych, bez których polityka edukacyjno-informacyjna URE nie byłaby możliwa. Konkurs nagradza profesjonalizm i kompetencje dziennikarzy, którzy potrafią w interesujący sposób przedstawić zawiłości sektora energetyki szerszemu gronu odbiorców. W ten sposób nie tylko rzetelnie informują, ale też edukują społeczeństwo na temat funkcjonowania rynków energii elektrycznej i gazu powiedział Rafał Gawin, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki.

Konkurs został zainicjowany w 2014 r. przez Towarową Giełdę Energii i skierowany jest do dziennikarzy z mediów ogólnopolskich, regionalnych i branżowych. Jego głównym celem jest popularyzacja obiektywnego dziennikarstwa na najwyższym poziomie, zgodnego z zasadami etyki i szerzenie wiedzy z zakresu energetyki, gazownictwa i odnawialnych źródeł energii. Dodatkowym elementem Konkursu są warsztaty edukacyjne dla mediów organizowane przez TGE i Partnerów wydarzenia, w trakcie których poruszane są kluczowe tematy dotyczące szeroko pojętego rynku energii.

– Od momentu uruchomienia pierwszej edycji Konkursu Platynowe Megawaty mija w tym roku już 6 lat. W tym czasie pojawiły się nowe zjawiska na rynku, a obecnie jesteśmy w centrum zmian, na które nie byliśmy przygotowani, a które mają ogromny wpływ na nasz życie. Zmienił się świat wokół nas oraz sposób i kanały przekazywania treści. Nie zmieniła się natomiast rola dziennikarzy, którzy ciągle są kluczowym źródłem informacji. Dzięki nim tematyka dotycząca niełatwych zagadnień związanych z rynkiem energii zaczęła być poruszana szerzej, nie tylko w mediach branżowych. Cieszę się, że wraz z Partnerami Konkursu, po raz kolejny będziemy mogli docenić dziennikarski kunszt – powiedział Piotr Zawistowski, Prezes Towarowej Giełdy Energii S.A.

W tegorocznej, 6. edycji Konkursu dziennikarze zostaną nagrodzeni w następujących kategoriach:

  • Nagroda główna dla Dziennikarza Roku 2019.
  • Wyróżnienie za najlepszą publikację na temat rynku energii elektrycznej w 2019 r.
  • Wyróżnienie za najlepszą publikację na temat rynku gazu w 2019 r.
  • Wyróżnienie za najlepszą publikację na temat rynku odnawialnych źródeł energii w 2019 r.
  • Wyróżnienie za najlepszy materiał audio-wizualny na temat branży energetycznej w 2019 r.

Konkurs rozpoczyna się 6 maja i potrwa do 29 maja 2020 r. Mogą do niego zostać zgłoszone: materiały prasowe, radiowe, telewizyjne i internetowe, opublikowane w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 r., poświęcone zagadnieniom z rynku energii elektrycznej, gazu oraz odnawialnych źródeł energii w Polsce. Nominacje mogą zgłaszać: dziennikarze – autorzy publikacji, kolegia redakcyjne gazet, stacji radiowych i telewizyjnych oraz profesjonalne redakcje internetowe, zatrudniające zawodowych dziennikarzy, a także Członkowie Kapituły Konkursu oraz Członkowie TGE.

Kapituła Konkursu, w skład której wchodzą Przedstawiciele Patronów Honorowych oraz Partnerów Konkursu, wyłoni laureatów plebiscytu. Zgłoszone materiały zostaną ocenione pod względem m.in. wartości informacyjnej, poprawności merytorycznej, formy i jasności wypowiedzi, czy walorów publicystyczno-edukacyjnych.

Szczegóły konkursu znajdują się na stronie www.tge.pl, a dodatkowych informacji udziela Biuro Prasowe TGE pod adresem press@tge.pl. Serdecznie zapraszamy do udziału w plebiscycie. 

Źródło: Towarowa Giełda Energii S.A.

Wpis został opublikowany 7 Maj 2020 w następujących kategoriach: Edukacja, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć