Sport w energetyce » Zwycięzcy TAURON Junior CUP polecieli spełniać marzenia

Zwycięzcy TAURON Junior CUP polecieli spełniać marzenia

9 mar 2020 Możliwość komentowania Zwycięzcy TAURON Junior CUP polecieli spełniać marzenia została wyłączona Share 'Zwycięzcy TAURON Junior CUP polecieli spełniać marzenia' on Facebook Share 'Zwycięzcy TAURON Junior CUP polecieli spełniać marzenia' on Email Share 'Zwycięzcy TAURON Junior CUP polecieli spełniać marzenia' on Print Friendly

Młodzi piłkarze z Akademii Piłkarskiej Limanovia, którzy w listopadzie wygrali TAURON Energetyczny Junior CUP, w poniedziałek przed południem wylecieli na obóz szkoleniowy na Maltę. Była to główna nagroda w turnieju, w którym startowało 100 dziecięcych drużyn z południowej Polski.

W poniedziałek przed południem z lotniska w Krakowie na Maltę wyleciało siedmiu młodych piłkarzy wraz z trenerem i opiekunem ze Stowarzyszenia SIEMACHA. Młodzi piłkarze spędzą tam pięć dni, podczas których mają zaplanowane cztery treningi z grającym w maltańskiej II Lidze klubem San Gwann FC, a także z trenerami i młodymi piłkarzami z tego kraju.

12 marca, piłkarze z Limanovii rozegrają mecz z drużyną z Malty (rocznik 2009). W planach jest również coś dla ducha: zwiedzanie m.in. stolicy Malty, Valletty, a także dawnej stolicy tego kraju – Mdiny oraz Stadionu i tamtejszego oceanarium.

– Sport jest ważnym elementem życia młodego człowieka, dlatego tak istotne dla nas jest wspieranie wszelkich aktywności fizycznych dzieci. Dzisiaj dopełniliśmy obietnicy i zwycięzcy TAURON Junior Cup jadą w świat, by spełniać marzenia – mówi Filip Grzegorczyk, Prezes Zarządu TAURON Polska Energia. – Kolejna edycja turnieju już jesienią – dodaje prezes.

TAURON Junior Cup to turniej odbywający się co roku w ramach programu „TAURON wspiera młodych sportowców”, stworzonego na potrzeby wsparcia sportu młodzieżowego. W całym turnieju rywalizowało 100 drużyn – łącznie 1000 młodych piłkarek i piłkarzy w wieku od 8 do 10 lat.

Do Wielkiego Finału, organizowanego w Krakowie z okazji Święta Niepodległości, zakwalifikowało się po osiem najlepszych drużyn wyłonionych w eliminacjach małopolskich, śląskich i dolnośląskich.

Gościem specjalnym finału był Jerzy Dudek, były bramkarz Liverpoolu i Realu Madryt, wielokrotny reprezentant Polski w piłce nożnej i zwycięzca Ligi Mistrzów z 2005 r.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Wpis został opublikowany 9 mar 2020 w następujących kategoriach: Sport w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć