CSR w Energetyce

Mieszkanie dla rodziny zastępczej z Opola wyposażone w sprzęt AGD od Grupy Energa

Miasto Opole właśnie odebrało nagrody w ramach plebiscytu „Świeć się z Energą”. Wszystko za zdobycie tytułu „Mistrza województwa” na Opolszczyźnie. Lodówki, pralki i kuchenki o wartości 10 tys. zł trafiły do potrzebujących. Część z nich pomogła wyposażyć m. in. mieszkanie dla rodziny zastępczej.

Opole zdobyło 1826 głosów. Pokonało tym samym zeszłorocznego mistrza województwa – Nysę. Dzięki temu zwycięstwu do potrzebujących mieszkańców miasta trafił sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł.

– Energooszczędny sprzęt AGD ufundowany przez Grupę Energa trafia do mieszkań dla rodzin zastępczych i mieszkań chronionych, które znajdują się pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu – mówi Małgorzata Kozak, Zastępca Dyrektora MOPR w Opolu. – Ten sprzęt na pewno będzie mieć wpływ na poprawę ich warunków życia – dodaje.

Opole tytuł „świetlnej stolicy” województwa opolskiego odzyskało po rocznej przerwie, tym samym zostając jednym z 16 najładniej rozświetlonych miast w Polsce.

 Miasto Opole aktywnie wspiera rodziny zastępcze. Cieszę się, że dzięki nagrodzie ufundowanej przez firmę Energa w mieszkaniu jednej z nich znalazło się także wyposażenia jak lodówka czy kuchenka mikrofalowa – mówi Przemysław Zych, Wiceprezydent Opola.

Przez 11 lat realizacji plebiscytu „Świeć się z Energą” pomoc trafiła już do ponad 200 instytucji pomocowych z całej Polski oraz setek rodzin indywidualnych. Łączna wartość dobroczynnego wsparcia przekroczyła już 1 mln zł.

Współorganizatorami i partnerami 11. edycji akcji „Świeć się z Energą” są: Energa SA, Grupa ZPR Media, spółka Energa Oświetlenie, oraz oficjalny sklep akcji – sklep.energa.pl. Więcej informacji o plebiscycie można znaleźć na stronie SwiecSie.plFacebooku i Instagramie.

Źródło: Grupa Energa

Działy

Reklama