Edukacja » Pierwsi absolwenci studiów dualnych Grupy Enea

Pierwsi absolwenci studiów dualnych Grupy Enea

25 Lut 2020 Możliwość komentowania Pierwsi absolwenci studiów dualnych Grupy Enea została wyłączona Share 'Pierwsi absolwenci studiów dualnych Grupy Enea' on Facebook Share 'Pierwsi absolwenci studiów dualnych Grupy Enea' on Email Share 'Pierwsi absolwenci studiów dualnych Grupy Enea' on Print Friendly

Od października 2018 r. pięcioro studentów Wydziału Elektrycznego Politechniki Poznańskiej kształciło się przez trzy semestry w ramach studiów dualnych – wspólnego projektu Grupy Enea i poznańskiej uczelni. Kształcenie teoretyczne łączyli z zajęciami praktycznymi w spółkach Grupy. Była to pierwsza pilotażowa edycja studiów, kolejna już trwa.  

Uczestnicy zostali wyłonieni spośród najlepszych studentów ze specjalności sieci i automatyka elektroenergetyczna. Młodzi adepci elektrotechniki odbywali zajęcia praktyczne w spółkach Grupy Enea: Enei, Enei Centrum, Enei Operator, Enei Serwis, Enei Wytwarzanie, Enei Oświetlenie, Enei Pomiary i Enei Trading, których pracownicy w roli wykładowców włączyli się w kształcenie przyszłej kadry. Trzy semestry nauki zakończył egzamin przed obroną prac inżynierskich.

– Dzięki programowi mogliśmy zdobywać doświadczenie i jednocześnie korzystać z zalet dziennego studiowania – podkreśliła Magda Ćwirko-Godycka, absolwentka I edycji studiów. – Praktycznego zetknięcia się z wieloma systemami nie zastąpią wykłady czy laboratoria. Wiedza jest najlepiej przyswajana przez praktykę, co oferują właśnie studia dualne. Największą zaletą była możliwość spotkania z pracownikami, którzy chętnie dzielili się swoją wiedzą oraz wycieczki terenowe – dodała absolwentka.

Rozwój Grupy Enea jako organizacji opartej na wiedzy wymaga wykształcenia kadr wyróżniających się wysokimi kwalifikacjami zawodowymi i kompetencjami przekrojowymi, jak przedsiębiorczość, komunikatywność, umiejętność wykorzystania nowoczesnych technologii, czy praca zespołowa. Studia dualne to możliwość zdobycia, jeszcze w trakcie nauki, pod okiem specjalistów z Enei, doświadczenia zawodowego, fachowej wiedzy i praktycznych umiejętności. – Po zakończeniu nauki na uczelni wyższej student może pochwalić się  dyplomem i odpowiednim doświadczeniem zawodowym, co powinno mu znacząco ułatwić samodzielny start zawodowy. Wyróżniający się będą mieli szansę dołączyć do zespołu Enei po zakończeniu studiów magisterskich – powiedział Krzysztof Hajdrowski, Kierownik Biura Innowacji i Nowych Technologii w Enei, koordynator merytoryczny projektu.

Absolwenci kontynuują naukę na studiach magisterskich, by po ich zakończeniu rozpocząć pracę zawodową w jednym z poznanych podczas studiów dualnych obszarze. – Enea to godny zaufania pracodawca. Firma pozwala rozwijać się w obszarze nowych technologii oraz nowinek technicznych. Oferuje możliwość zatrudnienia na wielu płaszczyznach: od projektowania, przez wykonawstwo, aż do eksploatacji i wprowadzania innowacji – mówił Korneliusz Mikołajczak, absolwent I edycji studiów.

– Dzięki zaangażowaniu spółek Grupy Enea program kształcenia dualnego od blisko dwóch lat realizowany jest z sukcesem. Zapewniamy studentom wysoką jakość kształcenia praktycznego, spotkania z ekspertami, dostęp do narzędzi, z których na co dzień korzystają nasi pracownicy i tym samym wspieramy ich w przygotowaniu do przyszłej pracy zawodowej – podkreśliła podczas spotkania podsumowującego trzy semestry nauki Joanna Kamoś, Dyrektor Pionu Strategii i Rozwoju Zasobów Ludzkich w Enei.  

Źródło: Grupa Enea

Wpis został opublikowany 25 Lut 2020 w następujących kategoriach: Edukacja, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć