Ochrona środowiska

Wiceminister Adam Guibourgé-Czetwertyński o wyzwaniach COP26

Priorytety kolejnego szczytu klimatycznego oraz rozwój energetyki wiatrowej to główne tematy rozmowy Wiceministra Klimatu Adama Guibourgé-Czetwertyńskiego z Johnem Murtonem, Pełnomocnikiem Rządu Wielkiej Brytanii ds. Organizacji COP26. Spotkanie odbyło się 13 lutego 2020 r. w Warszawie.

Ministrowie rozmawiali o nadchodzącym szczycie klimatycznym, którego gospodarzem w tym roku będzie Wielka Brytania. Tematem spotkania była także transformacja energetyczna, służąca osiąganiu neutralności klimatycznej. W tracie rozmowy Wiceminister Adam Guibourge-Czetwertyński nawiązał do planów polskiego rządu w zakresie wzrostu wykorzystania OZE.

– Chcemy wspierać inwestycje służące przechodzeniu na czystą energię. Naszym priorytetem jest m.in. rozwój morskiej energetyki wiatrowej – powiedział Wiceminister Klimatu.

Wiceminister Adam Guibourgé-Czetwertyński zaznaczył, że zadaniem Ministerstwa Klimatu jest także upowszechnienie pojazdów elektrycznych.

– Od czasu szczytu klimatycznego w Katowicach elektromobilność stała się ważnym tematem na arenie międzynarodowej. Liczymy na to, że temat ten będzie kontynuowany również podczas konferencji w Glasgow. Jesteśmy gotowi podzielić się naszymi doświadczeniami z COP24 – dodał.

Źródło: Ministerstwo Klimatu

Działy

Reklama