EkoMobility » Specyfikacja techniczna ogólnodostępnych stacji ładowania…

Specyfikacja techniczna ogólnodostępnych stacji ładowania budowanych przez OSD

11 Lut 2020 Możliwość komentowania Specyfikacja techniczna ogólnodostępnych stacji ładowania budowanych przez OSD została wyłączona Share 'Specyfikacja techniczna ogólnodostępnych stacji ładowania budowanych przez OSD' on Facebook Share 'Specyfikacja techniczna ogólnodostępnych stacji ładowania budowanych przez OSD' on Email Share 'Specyfikacja techniczna ogólnodostępnych stacji ładowania budowanych przez OSD' on Print Friendly

Od początku listopada 2019r. operatorzy systemów dystrybucyjnych elektroenergetycznych (OSD) zrzeszeni w PTPiREE, rozpoczęli konsultacje społeczne projektu „Specyfikacji technicznej ogólnodostępnych stacji ładowania prądu przemiennego samochodów elektrycznych budowanych przez Operatorów Systemów Dystrybucyjnych Elektroenergetycznych”.

Zgodnie z wymaganiami Ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych, w przypadku, gdy z Raportu o którym mowa w art. 61 Ustawy będzie wynikało, że nie zostanie wybudowana ilość stacji ładowana określona w Ustawie, brakujące stacje ładowania zostaną wybudowane przez OSD.

W związku z tym, OSD zrzeszeni w PTPiREE, przygotowując się do budowy ogólnodostępnych stacji ładowania samochodów elektrycznych, opracowali projekt ww. specyfikacji.

Po zakończeniu konsultacji, przygotowano ostateczną wersję „Specyfikacji technicznych ogólnodostępnych stacji ładowania prądu przemiennego samochodów elektrycznych budowanych przez Operatorów Systemów Dystrybucyjnych Elektroenergetycznych”, którą niniejszym publikujemy.

Źródło: Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej

Wpis został opublikowany 11 Lut 2020 w następujących kategoriach: EkoMobility, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć