News » Enea Operator kupi 45 tys. liczników energii elektrycznej

Enea Operator kupi 45 tys. liczników energii elektrycznej

5 Lut 2020 Możliwość komentowania Enea Operator kupi 45 tys. liczników energii elektrycznej została wyłączona Share 'Enea Operator kupi 45 tys. liczników energii elektrycznej' on Facebook Share 'Enea Operator kupi 45 tys. liczników energii elektrycznej' on Email Share 'Enea Operator kupi 45 tys. liczników energii elektrycznej' on Print Friendly

Enea Operator podpisała umowę z firmą Apator na dostawę liczników 3-fazowych na potrzeby realizacji rozliczeń rynku mocy – opłaty mocowej. Liczniki zostaną zainstalowane u klientów z grup taryfowych C1x, czyli małych i średnich przedsiębiorstw. Podpisanie umowy odbyło się w związku z rozstrzygniętym w grudniu wspólnym przetargiem ogłoszonym przez Eneę Operator, Tauron Dystrybucję oraz PGE Dystrybucję.

Postępowanie przetargowe wygrał polski producent, firma Apator, która dostarczy Enei Operator łącznie 45 tys. liczników.

– Jest to dla nas ważna umowa, dzięki niej będziemy gotowi do rozliczeń opłaty mocowej zgodnie z wymaganiami ustawy o rynku mocy. Cieszę się również, że mogliśmy przystąpić do przetargu wspólnie z innymi operatorami, co jest kolejnym dowodem na dobrą współpracę branży dystrybucyjnej – powiedział Andrzej Kojro, Prezes Enei Operator.

Kontrakt o wartości 14,8 mln zł przewiduje dostawę 45 tys. szt. liczników 3-fazowych do sierpnia 2020 r. Liczniki zostaną zainstalowane u klientów z grup taryfowych C1x o mocy umownej większej od 16 kW.

Źródło: Grupa Enea

Wpis został opublikowany 5 Lut 2020 w następujących kategoriach: News, Technologie. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć