News » GAZ-SYSTEM oraz NET4GAS uruchamiają konsultacje dotyczące…

GAZ-SYSTEM oraz NET4GAS uruchamiają konsultacje dotyczące projektu zdolności przyrostowej pomiędzy systemami przesyłowymi Polski i Czech

14 Sty 2020 Możliwość komentowania GAZ-SYSTEM oraz NET4GAS uruchamiają konsultacje dotyczące projektu zdolności przyrostowej pomiędzy systemami przesyłowymi Polski i Czech została wyłączona Share 'GAZ-SYSTEM oraz NET4GAS uruchamiają konsultacje dotyczące projektu zdolności przyrostowej pomiędzy systemami przesyłowymi Polski i Czech' on Facebook Share 'GAZ-SYSTEM oraz NET4GAS uruchamiają konsultacje dotyczące projektu zdolności przyrostowej pomiędzy systemami przesyłowymi Polski i Czech' on Email Share 'GAZ-SYSTEM oraz NET4GAS uruchamiają konsultacje dotyczące projektu zdolności przyrostowej pomiędzy systemami przesyłowymi Polski i Czech' on Print Friendly

Zgodnie z Rozdziałem V i art. 27 Rozporządzenia Komisji (UE) 2017/459 z dnia 16 marca 2017 r. ustanawiającym kodeks sieci dotyczący mechanizmów alokacji zdolności w systemach przesyłowych gazu GAZ-SYSTEM oraz NET4GAS uruchamiają konsultacje propozycji projektu zdolności przyrostowej pomiędzy systemami przesyłowymi Polski i Czech.

Propozycja projektu zdolności przyrostowej została opracowana przez operatorów podczas fazy projektowania, która rozpoczęła się 21 października 2019 r. w odpowiedzi na niewiążące zgłoszenia zapotrzebowania otrzymane w trakcie oceny zapotrzebowania rynku na zdolności przyrostowe przeprowadzonej w okresie od 1 lipca do 26 sierpnia 2019 r.

Opracowany dokument konsultacyjny zawiera m.in. opis projektu zdolności przyrostowej, w tym proponowane rozwiązanie techniczne, oszacowanie kosztów, wstępny harmonogram, poziom oferty dla produktu z zakresu zdolności powiązanej oraz ogólne zasady i warunki udziału i uzyskania dostępu do zdolności przyrostowej w ramach aukcji produktu rocznego w lipcu 2021 r.

Zainteresowani użytkownicy sieci są proszeni o przesłanie ewentualnych uwag do wstępnej propozycji projektu zdolności przyrostowej pomiędzy systemami przesyłowymi Polski i Czech oraz towarzyszących ogólnych zasad i warunków udziału i uzyskania dostępu do zdolności przyrostowej na adres: incremental@gaz-system.pl do dnia 13 lutego 2020 r.

Do pobrania:

Propozycja potencjalnego projektu zdolności przyrostowej na granicy pomiędzy systemami przesyłowymi Polski i Czech (wersja w j. angielskim) 

Ogólne zasady i warunki udziału i uzyskania dostępu do zdolności w wiążącej fazie alokacji zdolności przyrostowej – dokument przygotowany przez GAZ-SYSTEM

Ogólne zasady i warunki udziału i uzyskania dostępu do zdolności w wiążącej fazie alokacji zdolności przyrostowej – dokument przygotowany przez NET4GAS

Dodatkowe informacje:

Raport z badania zapotrzebowania rynku na zdolność przyrostową pomiędzy systemem przesyłowym Polski i Republiki Czeskiej.

Źródło: Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

Wpis został opublikowany 14 Sty 2020 w następujących kategoriach: News, Paliwa dla energetyki. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć