Ciepłownictwo

W Gorzowie coraz więcej budynków podłączanych jest do miejskiej sieci ciepłowniczej

Wzrasta świadomość mieszkańców Gorzowa, którzy coraz częściej przyłączają swoje budynki do miejskiej sieci ciepłowniczej. Każde takie przyłączenie nowego odbiorcy do systemu to działanie w kierunku poprawy jakości powietrza, którym oddychamy. Spalanie paliw niskiej jakości, w tym odpadów, w starych przydomowych kotłowniach jest przyczyną rakotwórczych emisji. W trosce o zdrowie nasze i naszych najbliższych warto je zlikwidować i przyłączyć się do miejskiej sieci ciepłowniczej – powiedział Mirosław Rawa, Dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Gorzowie Wielkopolskim.

W 2019 r. do miejskiej sieci ciepłowniczej przyłączono osiem nowopowstałych budynków o łącznym zapotrzebowaniu 1,84 MWt. Natomiast zarządcy pięciu budynków z rynku wtórnego zmienili sposób ogrzewania na efektywne i ekologiczne ciepło sieciowe o mocy 0,56 MWt. W 42 obiektach rozszerzono dostawy o ciepłą wodę użytkową.

Nowe przyłącza są możliwe dzięki inwestycjom prowadzonym przez gorzowską elektrociepłownię, która wraz z Miastem Gorzów Wielkopolski oraz Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska zrealizowała m.in. program likwidacji niskiej emisji, w ramach którego zlikwidowano 3000 pieców i przyłączono do miejskiej sieci ciepłowniczej 240 budynków wielorodzinnych, położonych w centrum Gorzowa. W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych prowadzona jest także modernizacja sieci ciepłowniczej. Tylko w 2019 r. wymieniono 3 km sieci.

Stale się rozwijamy prowadząc proekologiczne inwestycje oparte na najnowocześniejszych technologiach. Dbamy przy tym o komfort życia mieszkańców, chronimy środowisko oraz poprawiamy jakość powietrza. Jeśli ktoś chce się przyłączyć do naszej sieci, to wystarczy się z nami skontaktować i umówić na spotkanie. Jesteśmy otwarci na współpracę – dodał Mirosław Rawa.

Źródło: PGE Energia Ciepła S.A.

Działy

Reklama