Ciepłownictwo » W 2019 r. we Wrocławiu i w Gminie Siechnice przyłączono do…

W 2019 r. we Wrocławiu i w Gminie Siechnice przyłączono do sieci ciepłowniczej 130 obiektów

13 Sty 2020 Możliwość komentowania W 2019 r. we Wrocławiu i w Gminie Siechnice przyłączono do sieci ciepłowniczej 130 obiektów została wyłączona Share 'W 2019 r. we Wrocławiu i w Gminie Siechnice przyłączono do sieci ciepłowniczej 130 obiektów' on Facebook Share 'W 2019 r. we Wrocławiu i w Gminie Siechnice przyłączono do sieci ciepłowniczej 130 obiektów' on Email Share 'W 2019 r. we Wrocławiu i w Gminie Siechnice przyłączono do sieci ciepłowniczej 130 obiektów' on Print Friendly

W 2019 r. KOGENERACJA S.A., należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy Kapitałowej PGE prowadziła nie tylko intensywne prace inwestycyjne w ramach własnego finansowania (1,5 km wybudowanych sieci), ale również z wykorzystaniem pozyskanego współfinansowania ze źródeł zewnętrznych, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Podłączenie do sieci ciepłowniczej nowych obiektów były możliwe dzięki budowie sieci i przyłączy ciepłowniczych na nowych terenach, m.in. na osiedlu Zakrzów we Wrocławiu oraz Prawocin w Siechnicach.

W minionym roku, we Wrocławiu i w Siechnicach do sieci ciepłowniczej przyłączono 87 nowopowstałych w zasięgu sieci obiektów oraz 43 obiekty ogrzewane dotąd z innych źródeł ciepła, najczęściej wykorzystujących paliwa węglowe, gazowe lub olejowe. Wśród nich były budynki wspólnot mieszkaniowych i gminnych korzystających z programu realizowanego przez Gminę Wrocław „Wrocławskie dotacje do wymiany pieców”, tzw. Programu „KAWKA+”, którym KOGENERACJA S.A. udzieliła finansowego i organizacyjnego wsparcia przy budowie węzłów ciepłowniczych. W latach 2014-2019 spółka wsparła tym samym budowę węzłów i instalacji w 55 budynkach, o łącznej mocy 9,5 MWt.

W latach 2016-2018 do wrocławskiego systemu ciepłowniczego przyłączono obiekty o łącznej mocy 131 MWt. Dane te obrazują dynamiczny rozwój rynku ciepła w aglomeracji wrocławskiej, ale przede wszystkim, co bardzo nas cieszy, wzrost świadomości odbiorców ciepła na temat konieczności dbania o środowisko naturalne. Przyłączenie budynku do sieci ciepłowniczej to jedna z najskuteczniejszych metod zapobiegania niskiej emisji pochodzącej z indywidualnych kotłowni – mówi Paweł Szczeszek, Prezes KOGENERACJI S.A.

W 2020 r. KOGENERACJA S.A. nadal będzie rozwijała i rozbudowywała sieć ciepłowniczą – powstaną m.in. kolejne odcinki ciepłociągu na wrocławskim osiedlu Zakrzów oraz w Siechnicach.

Źródło: KOGENERACJA S.A.

Wpis został opublikowany 13 Sty 2020 w następujących kategoriach: Ciepłownictwo, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Partnerzy działu

Newsletter

Warto zobaczyć