Elektroenergetyka » PSE podpisały umowy na świadczenie usługi DSR na 2020 r.

PSE podpisały umowy na świadczenie usługi DSR na 2020 r.

2 Gru 2019 Możliwość komentowania PSE podpisały umowy na świadczenie usługi DSR na 2020 r. została wyłączona Share 'PSE podpisały umowy na świadczenie usługi DSR na 2020 r.' on Facebook Share 'PSE podpisały umowy na świadczenie usługi DSR na 2020 r.' on Email Share 'PSE podpisały umowy na świadczenie usługi DSR na 2020 r.' on Print Friendly
W wyniku przeprowadzonych przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne dwóch postępowań przetargowych czterech wykonawców będzie świadczyło usługi redukcji zapotrzebowania na polecenie OSP w 2020 r. – zarówno w ramach programu Bieżącego, jak również programu Bieżącego Uproszczonego.

Usługę redukcji zapotrzebowania na moc na polecenie OSP, w okresie od 1.01.2020 do  31.12.2020  r., w programach Bieżącym i Bieżącym Uproszczonym, będą świadczyć cztery firmy: Enspirion Sp. z o.o., Enel X Polska Sp. z o.o., TAURON Polska Energia S.A. oraz Lerta Sp. z o.o. Informacja o złożonych ofertach i zaoferowanych cenach dostępna jest na platformie zakupowej PSE, pod adresem https://przetargi.pse.pl/.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne pełniące funkcję Operatora Systemu Przesyłowego Elektroenergetycznego na obszarze Rzeczpospolitej Polski realizują zadania wynikające z ustawy – Prawo energetyczne. Podstawowym obowiązkiem OSP jest zapewnienie bezpieczeństwa funkcjonowania systemu elektroenergetycznego, a także zakup usług systemowych niezbędnych do  prawidłowego funkcjonowania i niezawodności pracy tego systemu. Jednym z narzędzi służących PSE do realizacji wskazanych w ustawie zadań są tzw. usługi DSR, czyli usługi redukcji zapotrzebowania na polecenie OSP polegające na zmniejszeniu poboru mocy przez odbiorców energii elektrycznej w wybranych godzinach. Dzięki pozyskaniu wykonawców tych usług zwiększy się pewność zasilania odbiorców i wzrośnie możliwość uniknięcia ewentualnych ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej (stopnie zasilania) w sytuacjach niedoboru mocy w systemie. Ponadto, podmioty świadczący usługę DSR zyskały możliwość uzyskania dodatkowych przychodów.

Źródło: Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

Wpis został opublikowany 2 Gru 2019 w następujących kategoriach: Elektroenergetyka, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć