Elektroenergetyka » Autorski program szkoleniowy TAURONA

Autorski program szkoleniowy TAURONA

29 Lis 2019 Możliwość komentowania Autorski program szkoleniowy TAURONA została wyłączona Share 'Autorski program szkoleniowy TAURONA' on Facebook Share 'Autorski program szkoleniowy TAURONA' on Email Share 'Autorski program szkoleniowy TAURONA' on Print Friendly

Wręczeniem dyplomów zakończyła się dziś pierwsza edycja Akademii Zarządzania Projektami Inwestycyjnymi w Grupie TAURON. 15 osób specjalnie wybranych z pięciu spółek Grupy przez cały rok uczestniczyło w autorskim programie rozwoju kompetencji Kierowników Projektów.  

Akademii Zarządzania Projektami (Akademia PM) to unikalny program szkoleniowy poświęcony zarządzaniu projektami dostosowany do aktualnych potrzeb i wyzwań inwestycyjnych TAURONA.

– Zarządzanie projektami pełni dziś w Grupie TAURON funkcję strategiczną. Jest bowiem sposobem na budowanie wartości oraz przyszłości firmy. Kluczowe jest dla nas, aby projekty inwestycyjne prowadzone w TAURONIE były realizowane na najwyższym poziomie oraz przynosiły Grupie oczekiwane korzyści – mówi Jarosław Broda, Wiceprezes Zarządu TAURON Polska Energia. – Aby to osiągać niezbędny jest wykwalifikowany personel odważnie podchodzący do nowych wyzwań technicznych, prawnych oraz organizacyjnych. Dlatego też rozwój kompetencji pracowników to niezmiennie jeden z filarów rozwoju TAURONA – dodaje wiceprezes TAURONA.

Kierownik Projektu to kluczowa funkcja przy realizacji dużych inwestycji. Jest to osoba, która musi łączyć wyzwania wynikające z zagadnień technicznych, współpracy różnych dostawców zewnętrznych i organizacji całego procesu inwestycyjnego.

 W Grupie TAURON stawiamy na kierowników projektów, którzy nie są tylko administratorami i koordynatorami prac, ale proaktywnie reagują na pojawiające się ryzyka i wyzwania, rozumiejąc interesy wszystkich stron zaangażowanych w projekt. Dlatego właśnie tak ważna jest profesjonalizacja tej roli projektowej. Jestem pewna, że kompetencje i szeroki wachlarz narzędzi i umiejętności jakie uczestnicy Akademii nabyli w trakcie kursu, przyczynią się do lepszej realizacji projektów – mówi Ewa Palarczyk, Dyrektor Wykonawczy ds. Projektów Inwestycyjnych w TAURON Polska Energia.

Akademia PM to program rozwoju kompetencji przygotowany przez Obszary Projektów Inwestycyjnych i Zarządzania Zasobami Ludzkimi w TAURONIE, który bazował na cyklu profesjonalnych szkoleń zewnętrznych i wewnętrznych. Specjalnie dobrany, autorski program kursu miał na celu objęcie zakresem całego procesu inwestycyjnego z naciskiem zarówno na kompetencje twarde jak i miękkie.

W programie znalazły się szkolenia z zakresu zarządzania projektami, procesu inwestycyjnego, narzędzi IT wspierających kierowników projektów, komunikacji czy zarządzania zespołem. Potwierdzeniem kompetencji i kulminacyjnym punktem całego cyklu był egzamin IPMA. Wszyscy uczestnicy Akademii zdali egzamin i tym samym otrzymali renomowany certyfikat IPMA level D, potwierdzający znajomość uniwersalnego warsztatu project managera.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Wpis został opublikowany 29 Lis 2019 w następujących kategoriach: Elektroenergetyka, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć