News » Czołowi europejscy rafinerzy w Polsce

Czołowi europejscy rafinerzy w Polsce

6 Lis 2019 Możliwość komentowania Czołowi europejscy rafinerzy w Polsce została wyłączona Share 'Czołowi europejscy rafinerzy w Polsce' on Facebook Share 'Czołowi europejscy rafinerzy w Polsce' on Email Share 'Czołowi europejscy rafinerzy w Polsce' on Print Friendly

W Warszawie w dniach 4-7 listopada obraduje ponad 500 przedstawicieli największych rafinerii w Europie. Współorganizatorem i pomysłodawcą zaproszenia 24. edycji European Refining Technology Conference (ERTC) do Polski jest Grupa LOTOS.

Polska po raz pierwszy w historii jest gospodarzem tego corocznego, największego wydarzenia branży rafineryjnej na naszym kontynencie. Do Warszawy przyjechali przedstawiciele takich firm, jak: Grupa LOTOS, PKN ORLEN, Total, Shell, Repsol, MOL, OMV, BP, CEPSA, Equinor, ExxonMobil i wielu innych. Przybyli także uczestnicy z innych obszarów świata. Konferencja w ubiegłych latach gościła m.in. w Cannes (2018), Atenach (2017), Lizbonie (2016), czy Rzymie (2015).

– Zabiegaliśmy, aby tę konferencję zorganizować w Polsce i udało się. Polska jest prekursorem wielu projektów innowacyjnych, trzeba je szeroko prezentować. Działania LOTOSU są tego dobrym przykładem – podkreśla Mateusz A. Bonca, Prezes Zarządu Grupy LOTOS S.A., współorgospodarz tegorocznej konferencji. – To spotkanie to doskonała okazja, żeby pokazać europejskiemu środowisku rafinerów nasze działania na rzecz czystszego środowiska oraz coraz bardziej wydajnego sektora rafineryjnego. Konferencja to ważne miejsce, w którym mówimy o wprowadzanych przez nas nowoczesnych rozwiązaniach. To także nieocenione źródło inspiracji umożliwiające wymianę doświadczeń z kluczowymi graczami na rynku.

Głównym tematem tegorocznej konferencji jest rola przemysłu rafineryjnego w transformacji energetycznej oraz gospodarka obiegu zamkniętego. Ważną kwestią są również coraz bardziej restrykcyjne unijne regulacje związane z ograniczeniem emisji dwutlenku węgla.

ERTC_2

Uczestnicy dyskutują w panelach i podczas interaktywnych wykładów o nowościach technologicznych oraz największych wyzwaniach branży – o sekwestracji dwutlenku węgla, czyli procesie polegającym na oddzieleniu i wychwyceniu dwutlenku węgla ze spalin w celu ograniczenia jego emisji do atmosfery, o digitalizacji w przemyśle rafineryjnym, o bezemisyjnej produkcji wodoru itd. Słuchacze obecni na widowni wyznaczają kierunki dyskusji, wypełniają ankiety i zadają pytania on-line obecnym na scenie rozmówcom. Konferencja potrwa do czwartku.

Źródło: Grupa LOTOS SA

Wpis został opublikowany 6 Lis 2019 w następujących kategoriach: News, Paliwa dla energetyki. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć