Sport w energetyce » Sportowe święto młodych piłkarzy

Sportowe święto młodych piłkarzy

1 paź 2019 Możliwość komentowania Sportowe święto młodych piłkarzy została wyłączona Share 'Sportowe święto młodych piłkarzy' on Facebook Share 'Sportowe święto młodych piłkarzy' on Email Share 'Sportowe święto młodych piłkarzy' on Print Friendly

Już po raz drugi młodzi piłkarze z południowej Polski zmierzą się w wielkim turnieju „TAURON Energetyczny Junior Cup”. W październiku w Krakowie, Wrocławiu i Siemianowicach Śląskich blisko tysiąc zawodników w wieku od 8 do 10 lat walczyć będzie o medale oraz udział w losowaniu nagrody specjalnej. Wielki finał turnieju odbędzie się 14 listopada w TAURON Arenie Kraków.

– Organizujemy turnieje takie jak „TAURON Energetyczny Junior Cup”, aby promować sport oraz zaszczepić u najmłodszych ducha zdrowego współzawodnictwa, ale przede wszystkim świetnie się bawić. Zeszłoroczna edycja była wielkim sukcesem, więc bardzo się cieszę, że drużyny znów się spotykają – mówi Filip Grzegorczyk, Prezes Zarządu TAURON Polska Energia. – Dajemy w ten sposób młodym piłkarzom z południa Polski okazję, aby wzajemnie się poznawać i sprawdzać swoje możliwości. Zawodnicy i ich rodziny to nasi klienci i członkowie lokalnych społeczności, których jesteśmy częścią. To z nimi chcemy współpracować – dodaje prezes Grzegorczyk.

Eliminacje odbędą się: 8 października 2019 r. na Com-Com Zone Nowa Huta w Krakowie, 9 października w Hali Orbita we Wrocławiu i 10 października w Kompleksie Sportowym Michał w Siemianowicach Śląskich. Weźmie w nich udział 40 ośmioosobowych drużyn z Małopolski i po 30 z województwa śląskiego i dolnośląskiego. Każda z nich rozegra po cztery dziesięciominutowe mecze. Do Wielkiego Finału zakwalifikuje się po 8 drużyn z każdej części turnieju eliminacyjnego. Uczestnicy Wielkiego Finału wezmą udział w losowaniu nagrody głównej. To ogromne emocje dla młodych zawodników, ich rodziców i całej Grupy TAURON.

Tegoroczne rozgrywki są kontynuacją rozpoczętej w zeszłym roku inicjatywy „100 drużyn na 100 lecie niepodległości Polski”. – Chcemy, aby coroczne spotkania młodych ludzi towarzyszyły obchodom Święta Niepodległości w naszej części kraju – dodaje Grzegorczyk.

Turniej odbywa się w ramach programu „TAURON wspiera młodych sportowców”. W 2019 jego zwycięzcami byli GLKS Rudawy (w kategorii: rocznik 2009), KS Zakopane (rocznik 2010), Zaborze Zabrze (rocznik 2011). Patronami turnieju są Minister Sportu i Turystyki, Minister Energii oraz wojewodowie województw Małopolskiego, Śląskiego i Dolnośląskiego.

Źródło: TAURON Polska Energia SA

Wpis został opublikowany 1 paź 2019 w następujących kategoriach: Sport w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.

Reklama

Newsletter

Warto zobaczyć